AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE, ‘ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK” PROGRAMIKONULU TOPLANTI DÜZENLENDİ

ARTVİN’DE, ‘ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK” PROGRAMIKONULU TOPLANTI DÜZENLENDİ

ARTVİN’DE, ‘ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK” PROGRAMIKONULU TOPLANTI DÜZENLENDİ

 

Artvin’de, “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı ve Artı İstihdam” konulu istişare toplantısı düzenlendi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’de, “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı ve Artı İstihdam” konulu istişare toplantısı düzenlendi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın başkanlığında Valilik Toplantı Salonundaki toplantıya Vali Yardımcı Ertuğrul Örnek, Artvin Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Cevdet Ertürk, Artvin SGK İl Müdürü Kahraman Derece, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel ileesnaf ve işveren katıldı.

Toplantıda,  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı ve Artı İstihdam’ programı kapsamında Artvin’de işsizliği azaltıp istihdamı artırma adına bugüne kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak çalışmalar konuşuldu.

Vali Doğanay, yaptığı konuşmada, kısa vadede amaçlarının mevcut 18 bin 550 kişi olan istihdamı, 20 bine çıkarmak olduğunu belirterek, programın uygulanmasında sivil toplum kuruluşlarına ve işverenlere büyük görevler düştüğünü söyledi.

Artvin Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Cevdet Ertürk de kentte işsiz sayısını azaltmak için çaba sarf ettiklerini ifade ederek, “İş ve meslek danışmanlarıyla işverenleri ziyaret ederek işverenlerden 2 bin civarında talep aldık. Biz bu taleplerin bin 400’üne yakını karşıladık ama 600’ünü karşılayamadık. İstihdamın önündeki en önemli sorun mesleksizlik yani nitelikli eleman eksikliği, bir diğeri de iş beğenmeme.” diye konuştu.

Toplantıda, esnaf ve işverenlerin programla ilgili çeşitli bilgilendirmeler yapıldı.

İş adamları ve işverenler ise, üzerlerine düşen taahhüttü yerine getireceklerini ve artı istihdama her türlü desteği vereceklerini ifade etti.