AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE BOĞALAR HENTBOL’DA İLK YARIYI GALİBİYETLE TAMAMLADI

ARTVİN’DE BOĞALAR HENTBOL’DA İLK YARIYI GALİBİYETLE TAMAMLADI

ARTVİN’DE BOĞALAR HENTBOL’DA İLK YARIYI GALİBİYETLE TAMAMLADI

Türkiye Hentbol 2. Ligi B. Grubunda Artvin’i temsil eden Artvin 7 Mart Spor Hentbol takımı büyük maddi sıkıntılar içinde mücadele ettiği ligde çok kritik bir müsabakadan galibiyetle ayrıldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Türkiye Hentbol 2. Ligi B. Grubunda Artvin’i temsil eden Artvin 7 Mart Spor Hentbol takımı büyük maddi sıkıntılar içinde mücadele ettiği ligde çok kritik bir müsabakadan galibiyetle ayrıldı.

  1. Lig Hentbol B. Grubu 7. Hafta Müsabakasında Rize Gençlik Spor’u konuk eden temsilcimiz 7 Mart Spor rakibini 28 – 34 gibi net bir skorla geçerek ligin ilk yarısını galibiyetle tamamlamış oldu.

Maçın başından sonuna çekişmeli geçen maçta taraftarının müthiş desteğini arkasına alan boğalar son dakikalarda oynadığı harika oyun ile sahadan galibiyetle ayrıldı. Maçın yıldızı tartışmasız Artvin taraftarı oldu.

Maç sonunda Artvin 7 Mart Spor Kulübü Başkanı Murat Ülker yaptığı açıklamada, bir mücadele içindeyiz ama hiç bir destek göremiyoruz.  Destek olunmadığı takdirde bu takım küme düşecek, bu fırsatı bir daha yakalayamayacaklarını üst seviye Yetkililerin, iş adamlarının ve siyasetçilerin takımımıza destek vererek bu takımı 2. Ligde tutabiliriz, 30 Ocak’ta ara transfer dönemi bitiyor” dedi.

Ülker, “2 transfere ihtiyacımız var ekonomik destek sağlandığında bu transferleri hemen yapacağız ve bu takviyelerle takımımızın hak ettiği yerde üst sıralarda ligi bitireceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.