AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE BOĞACILAR SPOR KULÜBÜ’NÜN AÇILIŞI YAPILDI

ARTVİN’DE BOĞACILAR SPOR KULÜBÜ’NÜN AÇILIŞI YAPILDI

ARTVİN’DE BOĞACILAR SPOR KULÜBÜ’NÜN AÇILIŞI YAPILDI

 

Artvin’de Boğacılar Spor Kulübü yapılan açılış töreni ile hizmete girdi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Boğacılar Spor Kulübü binasında gerçekleşen açılış törenine, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce, Artvin Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç,  CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, CHP Eski İl Başkanı Seçkin Kurt, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Boğacılar Derneği Başkanı Erkan Keskin, Boğacılar Spor Kulübü Başkanı Haluk Koçer, Boğacılar Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri ve birçok vatandaş katıldı.

Artvin’de geleneksel olarak her yıl düzenlenen Kafkasör Boğa Güreşleri Festivali, her geçen yıl gücüne güç katarak devam ediyor. Artvin’in vaz geçilmez bu geleneği sayesinde Artvin’imizi tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya tanıtmakta iddialı olan boğa severler Boğacılar Spor Kulübü’nü kurarak güçlerine güç katmaya devam ediyorlar.

11 Ağustos 2017 Cuma Günü başlayacak olan “Artvin Kafkasör Türkiye Şampiyonası” öncesi kulüplerinin açılışını gerçekleştiren boğa severlerimiz Artvin’de Dünya Şampiyonası’nın da yapılması için tüm çabayı göstereceklerinin mesajını verdiler.

Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce’nin konuşması ile başlayan açılışta İnce, “Tüm yönetici arkadaşlarımı öncelikle kutluyorum. İlimize Artvin’imize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İnce’nin konuşmasının ardından Artvin Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim Boğacılar Spor Kulübü’nün hayırlı olmasının dileyerek, “Hiçbir şey emek olmadan olmaz. Emek etmek lazım çalışmak lazım. Alanı boş bırakmamak lazım. Bu geleneği de sürdürmek için birilerinin de emek harcaması lazım. Spor kulübü olması hasebi ile de bizi de yakından ilgilendiriyor. Bizler de elimizden geleni yapacağız. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin ise, “Spor kulübümüzün değerli kurucu arkadaşları, söz konusu Artvin olunca, boğa güreşleri geleneğini yaşatmak ve bizden sonraki nesillere de bırakmak için birlik olup bu girişimde bulunan arkadaşlara nasıl destek oluruzun mücadelesi içerisinde olacağız.  Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Şahin’in ardından, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç,  “Sayın dernek başkanımıza yönetim kuruluna hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

CHP Eski İl Başkanı Seçkin Kurt, “Ben de yeni kurulan dernek için emeklerine çok teşekkür ediyorum. Emek eden herkese teşekkür ediyorum.  Şimdi Artvin hepimizin. Ama Artvin bir tane. Ama bu derneğin amacı yeşil Artvin’imizi tüm Türkiye’ye tanıtmak olacak. Biz bir dahaki yıl kaç turist getireceğiz diye düşünmeliyiz. Bunun için çabalamalıyız. “

Son olarak Boğacılar Spor Kulübü Başkanı Haluk Koçer ise, “Şuanda Muğla ve Aydın’dan 4 boğa getirdik. Ama gelen seyirci minimum 500 kişi. Artvin’e boğa güreşleri için daha fazla kişinin gelmesini sağlayacağız. Kafkasör hepimizin. Biz Artvin için uğraşıyoruz. Biz Boğacılar Spor Kulübü olarak mücadelemizi her zaman her koşulda devam ettireceğiz. Bizler boğa güreşleri için Muğla ve Aydın’a gidersek de bizler oralarda Artvin’i temsil edeceğiz.  Türkiye şampiyonası için Bosna Hersek’ten de boğa getireceğiz arkadaşlar. Biz buraya Kafkasör de Dünya Şampiyonasını da yapacağız buna inanıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılar hep birlikte açılış kurdelesini keserek, Boğacılar Spor Kulübü resmi olarak açılmış oldu.

Öte yandan, Artvin Kafkasör Türkiye Şampiyonası tarihleri ise şöyle: “11 Ağustos 2017 Cuma Günü Kafkasör Arena da Resul Dindar Konseri, 12 Ağustos Cumartesi Günü Çeşitli aktiviteler Yapılacak, 13 Ağustos Pazar günü Boğa Güreşleri Olacak.”