AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE 3 MİLYON 36 BİN ADET FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURULDU…

ARTVİN’DE 3 MİLYON 36 BİN ADET FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURULDU…

ARTVİN’DE 3 MİLYON 36 BİN ADET FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURULDU…

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ülke genelinde yürüttüğü faaliyetlerle orman varlığımızı artırmaya ve şehirlerimizi yeşile bezemeye devam ediyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Orman ve Su İşleri Bakanlığı ülke genelinde yürüttüğü faaliyetlerle orman varlığımızı artırmaya ve şehirlerimizi yeşile bezemeye devam ediyor.

Bakanlığa bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmaları neticesinde 2003 yılından bu yana yaklaşık 47 milyon 225 bin dekar alanda 3 milyar 750 milyon adet fidan toprakla buluşturuldu. Özellikle 2008-2012 yılları arasında uygulanan Milli Ağaçlandırma Seferberliği çerçevesinde büyük bir ivme kazanan ağaçlandırma faaliyetlerine sonraki yıllarda da hız kesmeden devam edildi.

Bu ağaçlandırma çalışmalarından nasibini fazlasıyla alan Artvin’de 31 milyon 610 bin adet fidan toprakla buluşturuldu. 2003-2016 yılları arasında 862 bin 330 dekar alanda ağaçlandırma çalışmasının gerçekleştirildiği Artvin’de 2016 yılında 3 milyon 36 bin adet fidan dikildi.

2016 Yılında Ağaçlandırma Çalışmaları Artvin İçin Önemli

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 2016 yılında Artvin’de ağaçlandırma alanında önemli çalışmalar yaptıklarını kaydederek şunları söyledi:

“Artvin ağaçlandırma çalışmaları bakımından en başarılı illerimizden birisi. Bugüne kadar sağlanan bu başarıyı bu yıl içinde bekliyoruz. 2017 yılı sonuna kadar 57 bin 724 dekar alanda ağaçlandırma çalışması yaparak var olan orman varlığımızı korumaya ve yeni fidanlar dikmeye devam edeceğiz. Unutmayalım ki tabiat hepimizin ortak değeridir. Bu değeri koruyup kollamak hepimizin görevidir. Biz Bakanlık olarak vatandaşlarımızı daima bu değere sahip çıkmaya davet ediyoruz.”