AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN VALİSİ DOĞANAY, BORÇKA CAMİLİ (MACAHEL) BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

ARTVİN VALİSİ DOĞANAY, BORÇKA CAMİLİ (MACAHEL) BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

ARTVİN VALİSİ DOĞANAY, BORÇKA CAMİLİ (MACAHEL) BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

1-1

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Borçka ilçesine bağlı Camili (Macahel) köyüne giderek bir takım inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, Borçka ilçesine bağlı Camili (Macahel) köyüne giderek bir takım inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Vali Doğanay’ın incelemelerine İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Adnan Dinçsoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci,  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dursun Okur ile bazı daire amirleri katıldı.

Vali Doğanay, yolu yılın yaklaşık 6 ayı kardan dolayı ulaşıma kapanan ve Gürcistan sınırında bulunan Camili Havzasındaki altı köyün ulaşımını sağlayan yaklaşık 50 kilometrelik Borçka-Camili karayolunun durumunu inceledi.

Kış mevsiminin gelmesiyle bölgedeki yoğun kar yağışının neden olduğu ulaşım sıkıntılarını gidermek amacıyla çalışan karayolları ekiplerini denetleyen Vali Doğanay, Kaymakam Örnek ile Karayolları 102. Şube Şefliği Camili Bakımevi Sorumlusu Mehmet Kocaman’dan yollar ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Camili köyündeki tarihi camiyi ziyaret eden Vali Doğanay, köylüler ile birlikte Cuma Namazını kıldı ardından cami hakkında görevli imam-hatipten bilgi aldı.

Camili Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerin sorunlarını dinledi. Öğle yemeğinde öğretmen ve öğrencilerle birlikte olan Vali Doğanay, okul içerisinde incelemelerde bulunarak, öğrencilere kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

-ÖĞRETMENLERE LOJMAN MÜJDESİ

Camili Havzasındaki 6 köy muhtarı ile öğretmenler en büyük sorunların başında öğretmenlerin kalacağı lojman sıkıntısını olduğunu dile getirdi.

Vali Doğanay ise havzadaki köylerde eğitim-öğretim gören çocukların devletine, vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkacak faydalı bireyler olarak yetiştirilmesini istediği öğretmenlere en kısa sürede lojman yapılacağının sözünü verdi.

Okul ziyaretinden sonra köy muhtarları, esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Doğanay, vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Vali Doğanay, son olarak Gürcistan’a sadece 100 metre mesafede bulunan Jandarma Karakolu ile Piyade Hudut Karakolu’na giderek bir süre askerlerle sohbet etti.

Sınır güvenliği konusunda yetkili komutanlardan bilgi alan Vali Doğanay, geç saatlerde köyden ayrıldı.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 1-7 1-8 1-9 1-10