AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN VALİLİĞİ’NDEN MADDİ DURUMU İYİ OLMAYAN AİLEYE EV YARDIMI

ARTVİN VALİLİĞİ’NDEN MADDİ DURUMU İYİ OLMAYAN AİLEYE EV YARDIMI

ARTVİN VALİLİĞİ’NDEN MADDİ DURUMU İYİ OLMAYAN AİLEYE EV YARDIMI

Artvin Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), maddi durumu iyi olmayan bir kişiye 90 metrekarelik ev yardımında bulundu.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), maddi durumu iyi olmayan bir kişiye 90 metrekarelik ev yardımında bulundu.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, merkez ilçeye bağlı Sakalar köyünde ikamet eden ve maddi durumu iyi olmayan 72 yaşındaki İbrahim Peker ile oğlu Rıdvan Peker’i, makamında kabul ederek, yeni evinde ailesiyle birlikte sağlıklı ve güzel günler geçirmesi dileklerinde bulundu.

Sosyal devlet anlayışıyla yardıma muhtaç olan herkese destek olmaya çalıştıklarını belirten Vali Doğanay,” Sakalar köyünde 8 nüfuslu ailesiyle eski ve yıkılmak üzere olan sağlıksız bir ortamda yaşamını devam ettiren vatandaşımızı,  SYDV’nin desteğiyle temiz ve sağlıklı bir eve kavuşturduk. Ailemiz yeni sıcak yuvasına kavuştu. Sadece ev yardımıyla kalmayacağız vatandaşımızın ihtiyaçlarına göre yardımlarımız devam edecek.” diye konuştu.

Vali Doğanay, devlet olarak her zaman maddi durumu iyi olmayan ve mağdur vatandaşların yanında olduklarını vurguladı.

Devletin kendilerini sıcak bir yuvaya kavuşturmasından duyduğu memnuniyetini dile getirerek, Vali Doğanay’a teşekkür eden İbrahim Peker ise, ”Evimiz çok eski ve yıkılmak üzereydi. Ben 65 emekli maaşı ile geçiniyorum. Maddi durumum iyi değil. Ben, eşim evli olan bir oğlum ile eşi ve çocukları olmak üzere 8 nüfus yıllarca eski evde yaşamak durumunda kalmıştık. Geçen yıl Artvin Valiliğimize başvurarak ev yardımı yapımı konusunda yardım istedik. Devletimizden ve milletimizden Allah razı olsun. Kısa sürede bizleri çok güzel bir betonarme eve kavuşturdu. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve Sayın Valimize ve devlet büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. Bizleri bu kış gününde çok mutlu ettiniz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin.” dedi.

Bu arada Vali Doğanay’ın evin anahtarını teslim ettiği sırada Peker’in yaşadığı sevinçten dolayı oldukça duygulandığı gözlendi.