AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN VALİLİĞİNCE, “KIŞ TEDBİRLERİ TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARTVİN VALİLİĞİNCE, “KIŞ TEDBİRLERİ TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARTVİN VALİLİĞİNCE, “KIŞ TEDBİRLERİ TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Artvin Valiliğince,  2016-2017 yılı kış tedbirleri toplantısı Vali Ömer Doğanay başkanlığında yapıldı.

ARTVİN-Artvin Valiliğince,  2016-2017 yılı kış tedbirleri toplantısı Vali Ömer Doğanay başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Hasan Çırak ile ildeki kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ile ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Vali Doğanay, ilde kış döneminde kış mevsiminin başlaması ile birlikte oluşan aşırı yağmur, sis, kar, tipi, buzlanma gibi olumsuz hava koşulları nedeniyle sürücülerin görüş mesafesi azalması, araçların fren ve durma mesafesinin artması gibi nedenlerle araç kullanma ve sürüş konforu bozulduğundan karayolu ulaşımını ve trafik güvenliğini olumsuz yönde etkileyen ve trafik kazalarında önemli rol oynayan kış mevsim özellikleri dikkate alınarak, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması ile güven içinde seyahat edebilmeleri için gerekli olan kış tedbirlerinin alınması amacıyla toplantının gerçekleştirildiğini söyledi.

Yağmur, tipi, kar, buzlanma ve sis gibi olumsuz hava şartlarında, karayolları, köy yolları,  kent içi ve mahalle yollarında gerekli trafik güvenliğinin sağlanması ve bu yolların sürekli olarak kış mevsiminde açık tutulması için alınan tedbirlerin gözden geçirileceğini kaydeden Vali Doğanay, “İl genelinde trafiği olumsuz yönde etkileyecek ya da tamamen duracak şekilde kış şartları meydana geldiğinde ilgili kuruluşların ekipleri gerektiğinde 24 saat esasına göre çalışacaklardır. Kurumlar, kış şartlarında personel ve haberleşme planlamalarını önceden yapacaklar, bütün görevliler mesai mefhumu gözetmeden sorumluluk duygusu ile hareket edeceklerdir. Ağır kış şartlarında trafik akımına kapatılması zorunlu görülen şehirlerarası karayollarının trafik akımına kapatılması, açılması, kontrollü geçişin sağlanması, kurtarma ve tahliye faaliyetlerinin vb. işlemlerin yürütülmesi süresince, kamu kurum ve kuruluşları koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdüreceklerdir.” dedi.

 -Kamu kurumlarının acil telefonları denetledi

Vali Doğanay, özellikle 155 Polis İmdat, 156 Jandarma İmdat, 112 Acil Servis, Alo Karayolları 159, Belediye 153 Ekip biz servisin acil telefonlarının çalışıp çalışmadığını ilgili kurum amirlerine sordu.

Kurum amirlerine acil servis telefon hat servislerini cep telefonlarından aratarak sistemin ve görevli personelin çalışmasını kontrol eden Vali Doğanay, kurumların hepsinin acil telefona zamanında cevap vermesini memnuniyetle karşıladı ve görevli personeli ve kurum amirlerini tebrik etti.

Toplantı, Vali Doğanay’ın, bütün vatandaşlara ve kışla mücadele çalışması yapan bütün ekiplere kazasız ve belasız günler geçirilmesi temennisinin ardından sona erdi.

HAYATİ AKBAŞ