AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN TSO BAŞKANI ÖZEL “YÜREĞİMİZ YANDI”

ARTVİN TSO BAŞKANI ÖZEL “YÜREĞİMİZ YANDI”

ARTVİN TSO BAŞKANI ÖZEL “YÜREĞİMİZ YANDI”

ARTSO Başkanı Kurtul Özel, İstanbul’da düzenlenen, çok sayıda şehit ve yaralı verdiğimiz hain terör saldırısına ilişkin mesaj yayınladı.

 

ARTVİN-ARTSO Başkanı Kurtul Özel, İstanbul’da düzenlenen, çok sayıda şehit ve yaralı verdiğimiz hain terör saldırısına ilişkin yayımladığı mesajda, terörü ve bundan medet umanları lanetlerken, terörün hiç kimseye hayır getirmeyecek bir insanlık suçu olduğunu vurguladı.​

 

Başkan Özel, mesajında şu görüşlere yer verdi: “İstanbul’da gerçekleşen son terör saldırısıyla, alçak yüzünü bir kez daha gösterdi. Maalesef milletimize ve bütün insanlığa büyük bir acı daha yaşatıldı. Yüreğimiz yandı.

 

İnsanın(!) ne kadar zalim olabileceği noktasında vicdanların utandığı anları, teröre sarılanlar yüzünden bir kez daha gördük.

 

Hiçbir inanç, masum canlara kıymaya izin vermez. Hiçbir maddi, manevi, siyasi amaç, öldürmek üzerine tasarlanamaz. Bunu yapan hiçbir düşünce, hiçbir insan, abat olmamış, olmayacaktır. Bu cinayetlerden ikbal umanlar tarih önünde lanetlenmektedir.

 

Vicdan sahibi yüreklerin laneti, bu zalimlikten medet umanların üzerinde olacaktır. Devletimizin bu acılara sebep olanlardan hesap soracağına inancımız ise tamdır.

 

Terör, bizden canlar alabilir ama asla birlik ve beraberliğimizi, birlikte aydınlık yarınlara yürüme kararlılığımızı değiştiremeyecektir.

 

Türkiye; bu topraklarda kader birliği yapmış, ortak geçmişe sahip, ortak bir geleceğe umutla bakan, kardeşliğe inanmış insanların gururla taşıdığı kimliktir, vatandır. İlelebet de böyle kalacaktır. İsteseler de istemeseler de bu gerçek, terörü araç edinen katillerin yüzüne tarihin en sert şamarı olacak çarpacaktır.”

HAYATİ AKBAŞ