AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN TURİZMDE HİZMET KALİTESİ ARTIRMAYA DEVAM EDİYOR

ARTVİN TURİZMDE HİZMET KALİTESİ ARTIRMAYA DEVAM EDİYOR

ARTVİN TURİZMDE HİZMET KALİTESİ ARTIRMAYA DEVAM EDİYOR

 

Turizm kenti Artvin’de daha kaliteli ve nitelikli personel yetiştirmek adına Artvin Belediyesi Turizm eğitmeni tarafından eğitimlere başlandı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Turizm kenti Artvin’de daha kaliteli ve nitelikli personel yetiştirmek adına Artvin Belediyesi Turizm eğitmeni tarafından eğitimlere başlandı.

Artvin Belediyesinin organize ettiği ‘Turizm’de Şimdi İcraat Zamanı’ programının ikinci ayağında restoran ve kafelerden sonra otellerde yerinde eğitim verilecek. Artvin Belediyesi Turizm Eğitmeni Olgun Yavuz,  mevcut kaliteyi artırma amacıyla işletme sahiplerinin haberi olmadan gözlemlerle bulunduktan sonra sırasıyla İnönü Caddesi, Cumhuriyet caddesi ve diğer iş yerlerinde yerinde eğitim verecek. Yerinde eğitim programının bu sefer ki durağı Habip Kantar ve oğulları tarafından işletilen Çoruh Pide Salonu oldu.

Artvin Belediyesi turizm eğitmeni Olgun Yavuz; yerinde eğitimlere başladıklarını belirterek şöyle konuştu; “ İşyerlerine maddi külfet olmadan mevcut kalitenin artırılması için çalışmalar yapıyoruz. Çalışan personelin kılık kıyafetine, kişisel hijyenine, mesleki bilgisine ve sunumunun kalitesini artırma amacıyla eğitim veriyoruz. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye de Artvin’de turizm geliştirmek için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Açıklamalarının devamında Olgun Yavuz; “ İlk etapta 12 işyeri ziyaret edildi. Bu ziyaretler kapsamında personeller yeterli seviyeye gelinceye kadar eğitim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İşyerlerini belirli periyotlarda ziyaret ederek bilgilendirme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Amacımız hizmet kalitesini ve niteliğini yükseltmektir. İşyerlerin patronlarına daha kaliteli hizmet anlayışı için tavsiyelerde bulunuyoruz. Bu tavsiyelerimiz aynı zamanda işyerlerinin daha fazla gelir elde etmelerine de destek olmaktadır. Çalışma planımız 5 ay ile sınırlı olsa da bizler 5 aylık sürenin sonrasında da yine çalışmalarımızı sürdürmeyi düşünüyoruz. Buna bir iş olarak değil ilimize ve turizm sektörüne bir hizmet olarak bakıyoruz. Eğitim almak isteyip almayan işyeri kalmayıncaya kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yaptığımız çalışmalar sonucunda işyerlerinde hizmet kalitesinin arttığını görmek bizleri mutlu ediyor. Bu konuda Artvin Valiliği’ne, Artvin Belediyesi’ne, Artvin Çoruh Üniversitesi’ne, Artvin İŞKUR İl Müdürlüğü’ne, Artvin Milli Eğitim İl Müdürlüğü’ne, Artvin Sanayi ve Ticaret Odası’na, Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. Burada altını çizmemiz gereken bir husus daha var. Bu bilgilendirme çalışmalarında esnaflarımızdan en ufak bir karşılık beklemiyoruz. Esnafımız ile bilgi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz ve onlardan herhangi bir maddi katkı almıyoruz. Bu önemli bir fırsattır diye düşünüyorum. Ayrıca bizlerin işyerleri ziyaretinde tespit ettiğimiz önemli bir unsur daha var ve bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. İşyerleri sürekli olarak bizlere personel ihtiyaçlarından bahsetmektedirler. Bizler ayrıca kendilerini hizmet sektöründe geliştirmek isteyen ve bizlerin bilgi ve deneyimlerini öğrenmek isteyen insanlara da yardımcı olabileceğimizi belirtmek istiyorum. Hizmet sektöründe nitelikli eleman ihtiyacını kapatmak için bizimle iletişim kurmak ve bu konuda deneyim ve bilgi sahibi olmak isteyenler içinde şahsımı aramaları durumunda bu insanlara da yardımcı olabileceğimi belirtmek istiyorum. Bana 0539 5568693 nolu telefondan ulaşabilirler. Amacımız ilimizdeki turizm kalitesini arttırmaktır. Proje kapsamında şimdilik işyerlerini ziyaret ederken, kısa bir süre içerisinde de otel işletmelerinde eğitim çalışmalarına başlanacağını da sözlerime eklemek istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Çoruh Pide Salonu işletmecilerinden Yüksel Kantar ise yaptığı açıklamada, bu çalışmanın oldukça yararlı bir çalışma olduğunu ve kendilerinin de bu çalışma sayesinde hizmet kalitelerini arttırmayı hedefledikleri için bu çalışmaya katıldıklarını ifade etti. Projeye katkı sunanlara teşekkür eden Yüksel Kantar, bu çalışma sayesinde kendilerinin de eksiklerini gördüklerini ve bu eksikleri gidermek için çaba sarf edeceklerini sözlerine ekledi.

Turizmde icraat zamanı programının startı 2018 yılın ilk ayında Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde Artvin Belediyesi koordinesinde ve Artvin Valiliği, Artvin Çoruh Üniversitesi, Artvin İŞKUR İl Müdürlüğü, Artvin Milli Eğitim İl Müdürlüğü, Artvin Sanayi ve Ticaret Odası, Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odası organizasyonunda ‘Artvin’de Turizm için İcraat Vakti’ diyerek  ‘Eko turizmi Geliştirmek ve Nitelikli İş gücü Yetiştirme Projesi’ etkinliği düzenlenmişti. Programda Artvin Belediyesi Turizm Eğitmeni Olgun Yavuz seminer vererek Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu ise tiyatro sahnelenmişti.

Proje kapsamında eğitim çalışması yapılan işyeri sayısı gün geçtikçe artarken, projenin ilimizdeki hizmet sektöründe kalitenin artışına neden olması projeyi ortaya çıkaranlarca memnuniyetle karşılanıyor.