AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN SPOR TARİHDE BİR İLK

ARTVİN SPOR TARİHDE BİR İLK

ARTVİN SPOR TARİHDE BİR İLK

İNANCIN VE AZMİN ZAFERİ

Türkiye Şampiyonası ve Avrupa seçmesinde Birincilik elde eden Artvin Belediye Spor Kulübü Karate sporcusu Murat Öz,  Artvin spor tarihinde bir ilke imza attı.

ARTVİN– Türkiye Şampiyonası ve Avrupa seçmesinde Birincilik elde eden Artvin Belediye Spor Kulübü Karate sporcusu Murat Öz,  Artvin spor tarihinde bir ilke imza attı.

Dünya şampiyonlarını eledi, 1524 sporcu arasından Türkiye birincisi olan Murat Öz, Avrupa şampiyonasına katılmaya hak kazanarak Artvin’i ve Türkiye’yi temsil edecek.

Türkiye Karate Federasyonu faaliyet programında 1 – 3 Aralık tarihleri arasında Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yapılan Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Türkiye Şampiyonası ve Avrupa seçmeleri müsabakalarından birincilik alan Murat Öz, Artvin spor tarihinde bir ilke imza atarak Artvin’i Avrupa da temsil etmeye hak kazandı.

Başarılı Karate sporcusu Murat Öz, 49 ilden 33 dalda 1524 sporcunun katıldığı müsabakalarda 75 kg kategorisinde bulunan Avrupa ve Dünya şampiyonu olan sporcuları eleyerek Türkiye 1’nciliğini elde etti. Müsabakaların son gününde yapılan Avrupa seçmelerinde de tüm rakiplerini yenen Öz, Balkan Şampiyonasında ve Avrupa şampiyonasında da derece yaparak adını tarihe altın harflerle yazdırmak istiyor.

Milli Karateci Başarıya Doymuyor

Henüz 19 yaşında olmasına rağmen elde ettiği başarılarla adını şimdiden Artvin spor tarihine yazdırmayı başaran Milli karateci başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Son olarak Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Türkiye Şampiyonası ve Avrupa seçmeleri müsabakalarından birinci olan Öz, bugüne kadar birçok kez madalya sevinci yaşadı. İşte Murat Öz’ün başarılarından birkaçı; 6 kez Türkiye şampiyonluğu, 3 Balkan Şampiyonası, 15 kez çeşitli uluslararası şampiyonluk.

Tek Hedef Avrupa Şampiyonluğu

1997 Artvin Borçka doğumlu Murat Öz, 14 yıldır profesyonel olarak karate sporuyla uğraşıyor. Ailesinin, hocalarının ve çevresinin de destekleriyle katıldığı her müsabakalarda derece alan genç sporcu hedefinin Avrupa şampiyonu olarak yurt dışında Türk Bayrağını dalgalandırmak olduğunu söylüyor.

Amacına ulaşmak için hiç bıkmadan kararlılıkla çalışmalarına devam ettiğini belirten Öz, “En büyük amacım Avrupa şampiyonu olarak Türk bayrağını dalgalandırmak. 6 yaşından beri hiç bıkmadan karate sporuyla uğraşıyorum. Bugüne kadar birçok başarılı sonuçlar aldım. Ama ben daha yolun başındayım çünkü önümde çok uzun yıllar var ve ben daha büyük hedeflere ulaşmak istiyorum. Bunun içinde azimliyim, kararlı bir şekilde çalışmalarıma devam ederek hedeflerime ulaşmak istiyorum” dedi.

Her zaman kendisini destekleyen, bu yolda yalnız bırakmayan ailesine ve herkese minnettar olduğunu ifade eden genç karateci Öz, “ilk günden bugüne kadar yanımda olan aileme, abime, arkadaşlarıma, kulübüme ve destek olan büyüklerime teşekkür ediyorum. Onların desteklerini, bana inançlarını her daim yanımda hissettim. Bu da bana her zaman ekstra bir güç verdi. Artvin Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe ve Borçka Kaymakamımız Sayın Ertuğrul Örnek başta olmak üzere beni elde ettiğim başarıların ardından makamlarında kabul ederek beni onurlandırdılar. Bu beni sevindirdi ve onurlandırdı. Bana inanan, güvenen ve destek veren herkese minnettarım. Bende bana inanan ve güvenen insanların bu duygularını boşa çıkarmamak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada elde edeceğim başarılarla herkesi mutlu edeceğim” diye konuştu.

Artvin Belediyesi’nin Spor Yatırımları Başarılarla Geri Dönüyor

Artvin Belediyesi Spor Kulübü ve Güreş İhtisas Kulübü sporcuları art arda aldıkları başarılı sonuçlarla Artvin’i en iyi şekilde temsil ediyor. Son olarak Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Türkiye Şampiyonası ve Avrupa seçmeleri müsabakalarından Murat Öz ile birinci olarak büyük bir başarıya imza atıldı.

Artvin Belediye Spor kulübü Karate sporcusu Murat Öz’ü ve Karate İl Temsilcisi aynı zamanda antrenörü Şirin Ali Öz’ü makamında kabul eden Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, başarılı sporcuyu altın ile ödüllendirerek tebrik etti. Genç milli sporcunun başarılarıyla övündüklerini ifade eden Başkan Kocatepe, Öz’ün başarılarının devam edeceğini ve Artvin’den bir Avrupa şampiyonu çıkacağına inandıklarını belirtti.

Kocatepe, “Türkiye’de ve uluslararası müsabakalarda birçok başarıya imza atan genç kardeşimiz Kuşadası’nda Türkiye şampiyonası ve Avrupa seçmelerinde birincilik alması bizleri çok mutlu etti gururlandırdı. Bundan sonra hedefinizin Avrupa şampiyonluğu olduğunu biliyorum. Oradaki müsabakalardan da başarılı sonuçlarla ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceksiniz. Bunun için de bizlerde sizlere elimizden gelenin fazlasıyla destek olmaya devam edeceğiz. Artvin’de spor tarihinde bir ilke imza attığınız için de ayrıca tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi

HAYATİ AKBAŞ