a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ’NİN REKTÖR ADAYLARI AÇIKLANDI

ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ’NİN REKTÖR ADAYLARI AÇIKLANDI

ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ’NİN REKTÖR ADAYLARI AÇIKLANDI

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin yeni rektörünün belirlenmesi için geri sayım devam ediyor.

ARTVİN-Artvin Çoruh Üniversitesi’nde rektörlük yarışı kızıştı. Rektör adaylarına ilişkin Yüksek Öğretim Kurumu Artvin Çoruh Üniversitesi’nin Rektör adaylarının listesini kamuoyu ile paylaşırken, adayların 22 Aralık 2016 Perşembe günü mülakata girecekleri öğrenildi.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin yeni rektörünün belirlenmesi için geri sayım devam ediyor. AÇÜ Rektörlüğü için adayların başvuru süresinin dolduğu 28 Kasım 2016 tarihinin ardından rektör adaylarına ilişkin değerlendirmeler tamamlanarak liste belirlendi. Daha önce 18 ismin aday başvurusu yaptığı öğrenilen listenin 15’e indiği belirtildi. Rektör adaylarının isim listesinde yapılan açıklamaya göre 15 isim Artvin Çoruh Üniversitesi’nin rektör adaylığı için başvurularının kabul edildiği vurgulandı.

Yüksek Öğretim Kurumu’na adaylık başvurusu yapan ve adaylıkları kabul edilen isimler alfabetik sıraya göre sıralandılar. Yapılan açıklamaya göre Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü için Prof. Dr. Ali Üren, Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, Prof. Dr. Bülent Tütmez, Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Prof. Dr. Hasan Ayık, Prof. Dr. İsmail Çakmak, Prof. Dr. İsrafil Balcı, Prof. Dr. Mustafa Fehmi Türker, Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Prof. Dr. Ömür Bütev Dolğun, Prof. Dr. Raşit Zengin, Prof. Dr. Recep Güneş, Prof. Dr. Uğurcan Akyüz, Prof. Dr. Zafer Ölmez, Prof. Dr. Zühal Oktay Coşkun’un Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör adaylığı için başvuruları kabul edilen isimler oldular.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin 15 Rektör adayı ile 22 Aralık Perşembe günü Yüksek Öğretim Kurumu’nda mülakata girecekleri ve de mülakat sonucunda YÖK tarafından aday listesinin 3’e indirildikten sonra 3 kişilik listenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a atama yapması üzerine gönderileceği öğrenildi. Sürecin hangi takvime göre işleyeceğine ilişkin herhangi bir bilgiye ulaşılamadı.

HAYATİ AKBAŞ