AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN MİLLETVEKİLİ İSRAFİL KIŞLA LİKAPA BAHÇESİ AÇILIŞINDA

ARTVİN MİLLETVEKİLİ İSRAFİL KIŞLA LİKAPA BAHÇESİ AÇILIŞINDA

ARTVİN MİLLETVEKİLİ İSRAFİL KIŞLA LİKAPA BAHÇESİ AÇILIŞINDA

1-5

Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi kapsamında Şavşat ilçesi Meydancık’ta kurulumu tamamlanan Likapa (Mavi Yemiş) bahçesi açılışına katıldı.

ARTVİN-Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi kapsamında Şavşat ilçesi Meydancık’ta kurulumu tamamlanan Likapa (Mavi Yemiş) bahçesi açılışına katıldı.

Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi kapsamında Şavşat ilçesi Meydancık’ta  kurulumu tamamlanan Likapa (Mavi Yemiş) bahçesi açılışı Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Artvin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dursun Okur ve çiftçilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Likapa yetiştiriciliği hakkında bilgi aktarımında bulunan İl Müdürü Dursun Okur, İlimizde Merkez Bakırköy ve Ortaköy köylerinde birer adet, Şavşat Meydancıkta 2 adet olmak üzere toplamda  4 bahçe tesis edildi. Bölgemizde bitkinin yeni bir alternatif olduğunu da belirtti.

Artvin Milletvekili İsrafil Kışla bu bahçelerin verimli olacağı takdirde bölgemizde yeni bir gelir kapısı oluşturacağı ve bu bahçelerin sayısının arttırılacağını belirtti. Bahçelerin bölgemize hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından fidan dikimleri gerçekleştirildi ve katılımcılara ikram verilerek program sona erdi.

HAYATİ AKBAŞ

 

1-61-7