AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN KÜLTÜR TURİZM YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI BAŞLIYOR

ARTVİN KÜLTÜR TURİZM YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI BAŞLIYOR

ARTVİN KÜLTÜR TURİZM YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI BAŞLIYOR

 

Artvin’de İlk Defa Düzenlenecek Olan Artvin Kültür Turizm Yöresel Ürünler Fuarı Başlıyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’de ilk defa düzenlenecek ve bundan sonraki yıllarda 08.08’de geleneksel olarak yapılacak olan 1.  Artvin Kültür Turizm Yöresel Ürünler Fuarı başlıyor.

08 – 18 Ağustos 2017 tarihleri arasında Artvin Belediyesi Çoruh Park Sosyal Tesislerinde düzenlenecek olan 1. Artvin Kültür Sanat Tanıtım ve Yöresel Ürünler Fuarında yöresel gıdalar, el sanatları ve halk konserleri yer alacak.

Artvin’in ilçelerinde bulunan yöresel, kültürel, sanatsal ve turizm canlılığı hedeflendiği 1. Artvin Kültür Turizm ve Yöresel Ürünler fuarı için Başkan Kocatepe; “Artvin’imizi şimdiye kadar Ankara’da İstanbul’da, Bursa’da, İzmir’de tanıttık. Bu tanıtımlarda güzel işler oldu, birde düşündük ki başka şehirlerin yanı sıra birde bu şehrin yerinde tanıtıma ihtiyacı var. Bu şehrin dışarıdan birilerinin getirilmesine ihtiyacı var. Bugün itibari ile Ağustos ayının Artvin’de hareketli geçecek” dedi.

Kocatepe; ”Artvin’de ilkini yapacağımız bu otantik fuar ben inanıyorum ki nasıl ki büyük şehirlerde şehir tanıtım günleri bir adet bir gelenek haline geldiyse Artvin’le birlikte yerinde tanıtım bir adet bir gelenek haline gelecek.” Dedi.

Boğa Güreşleri Türkiye Şampiyonası Olacak

Artvin’de bu yıl bir ilk daha gerçekleşerek 12 – 13 Ağustos tarihlerinde fuarla birlikte Artvin’in geleneksel bir tanıtımı olan Boğa güreşleri Türkiye şampiyonası olacak. Muğla’dan Aydın’dan Rize’den Erzurum’dan akredite edilmiş şampiyon boğalar gelecek. Her kategoride 4 boğa olmak üzere yarı final ve final güreşleri yapılacak.  Bundan sonra ki 8 Ağustos’da ki fuarımızın bir gününde boğa güreşleri olacak.

Fuar, 08 Ağustos Salı günü yani bugün Artvin Belediyesi Çoruh Park Sosyal Tesislerinde saat 16.00’da açılışı yapılarak 18 Ağustos tarihine kadar 11.00 – 24.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Tanıtım fuarımıza tüm halkımız davet edildi.