AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN İL YATIRIM DESTEK VE TANITIM KURULU 2. DÖNEM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARTVİN İL YATIRIM DESTEK VE TANITIM KURULU 2. DÖNEM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARTVİN İL YATIRIM DESTEK VE TANITIM KURULU 2. DÖNEM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hayati Akbaş

ARTVİN-Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Artvin Yatırım Destek Ofisi tarafından hazırlanan “Artvin İli Yatırım Destek ve Tanıtım Strateji Belgesi” kapsamında oluşturulan 2017 yılı Eylem Planı çerçevesinde kurulan İl Yatırım Destek ve Tanıtım Kurulu 2. Dönem Toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Doğanay’ın başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Artvin Belediye Başkanlığı, AÇÜ Rektörlüğü, İl Özel İdaresi, İl Defterdarlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu, Artvin Ziraat Odası, Artvin İli Arı Yetiştiricileri Birliği, KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Artvin Yatırım Destek Ofisinin yetkilileri katıldı.

Vali Doğanay’ın açılış konuşmasından ardından Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü “Turizm Konseyi”, Ticaret ve Sanayi Odası “Yöresel Ürünler Envanteri” ve Orman Bölge Müdürlüğü “Odun Dışı Orman Ürünlerinin Envanteri” konularında sunumlar yapıldı.

Toplantıda; eylem planı kapsamında belirlenmiş faaliyet konularından sorumlu ve ilgili kuruluşlarca kapsamlı istişareler gerçekleştirildi. Ayrıca bir sonraki toplantıya kadar hangi kurum ve kuruluş ile hangi faaliyetlerin tamamlanabileceği gibi hususlar üzerinde duruldu, bu kapsamda yapılması gerekenler belirlendi.

İl Yatırım Destek ve Tanıtım Kurulu toplantısının 3. döneminin Mayıs ayı içerisinde Şavşat ilçesinde gerçekleştirilmesi kararlaştırılarak toplantıya son verildi.