AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

ARTVİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

ARTVİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

ARTVİN-“11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” ve “48. Ortaöğretim Öğren“11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” ve “48. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan toplantıda Erzurum Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hüseyin Aydın ve  Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Erdal Karaduman 11.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

Toplantıda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gürsel Seçkin, İlçe Şube Müdürleri, okul yöneticileri ve öğretmenler yer aldı.

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri, temel bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla toplantıya katılanlar bilgilendirildi. Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik alanlarında düzenlenecek olan “Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” ve Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında düzenlenecek olan 48. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ile ilgili sunumlarını gerçekleştiren akademisyenler Prof.Dr. Hüseyin Aydın ve Prof.Dr. Erdal Karaduman toplantının sonunda öğretmenlerin sorularını cevaplandırdı.

Toplantının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci değerli akademisyenleri makamında ağırlayarak kendilerine paylaşımlarından dolayı teşekkür etti ve  hediye takdiminde bulundu.

HAYATİ AKBAŞ