AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ KAYMAKAMLIĞI SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

ARHAVİ KAYMAKAMLIĞI SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

ARHAVİ KAYMAKAMLIĞI SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

Aydın, Çocuklarımızın Zihinsel Gelişiminde Oldukça Önemli Yere Sahip

ARHAVİ-Arhavi’de 7 ilden 160 sporcunun katıldığı Arhavi Kaymakamlığı Satranç Turnuvası Ödül töreninde Kaymakam Aydın, “Çocuklarımızın Zihinsel gelişiminde oldukça önemli yere sahip” dedi.

Rize, Trabzon, Samsun, Afyonkarahisar, İzmir, Kahramanmaraş, Artvin illerinden katılan 160 yarışmacı A,B,C Gruplarında bay ve bayan olarak 6 kategoride yarışarak turnuvayı tamamladılar.

Dereceye giren yarışmacılara ödüllerini Artvin satranç il temsilcisi Abdurrahman Anlaş, Gençlik Hizmetleri Spor ilçe müdürü Erol Tosun, Halk Eğitim Merkezi müdürü Hasan Hüsnü Özcan verdiler.

Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın yapmış olduğu açıklamada, satranç sporunun son yıllarda ülkemizde olduğu gibi ilçedeki okullarda da tercih edilen sporların başında geldiğini belirterek, uzmanların araştırmalarına göre satrancın çocuklarımızın zihinsel gelişiminde oldukça önemli yere sahip” dedi.

Aydın, bu nedenle de sene başında okullara çok miktarda satranç takımı temin ettiklerini ifade edip, ilerleyen zamanlarda öğrencilerimizin bölgesel ve ulusal karşılaşmalarda başarı sağlayacaklarına inandığını belirtti ve emeği geçenleri tebrik etti.

HAYATİ AKBAŞ