AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN HOPASPOR YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA GELDİ.

ARTVİN HOPASPOR YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA GELDİ.

ARTVİN HOPASPOR YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA GELDİ.

 

Artvin Hopaspor Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada “Rakip takım seyircilerinden birkaç kendini bilmez kişiler tarafından Hopa seyirci gruplarına ağıza alınmayacak ithamlar ortamı daha fazla germiştir” denildi.

Hayati Akbaş

HOPA- Artvin Hopaspor Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada “Rakip takım seyircilerinden birkaç kendini bilmez kişiler tarafından Hopa seyirci gruplarına ağıza alınmayacak ithamlar ortamı daha fazla germiştir” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “12.11.2017 Tarihinde Hopa Şehir Stadı’nda oynanan Spor Toto BAL ligi 3.GRUP 8.Hafta mücadelesi ile ilgili Hopaspor kulübü yönetimi olarak aşağıdaki açıklamalarımız tüm spor camiası ve kamuoyu bilgilerine sunulur.

Öncelikle Artvin Hopaspor yönetimi ve camiası olarak yola çıkmış olduğumuz 2017-2018 futbol sezonunda parolamız fair-play, dostluk, kardeşlik olmuştur. Bu parolamızı da geride kalan içerde ve dışarda oynadığımız tüm maçlarımızda camia olarak sergilemiş ve gerekli hassasiyet gösterilmiştir.
Kelkit maçından bir gün önce Kelkit takımı şehrimize intikal ettiği andan itibaren yaşanan süreçler;

Kelkit takımı maçtan bir gün önce ter idmanı için Hopa şehir stadına geldiği zaman bizzat kulüp başkanımız ve yönetim kurulumuz Kelkit takımının tüm futbolcu kardeşlerimizi teknik heyeti ve orada olan yöneticileri ile bire bir ilgilenerek tokalaşarak hoş geldiniz diyerek Hopa ve Hopa spor camiasına yakışır şekilde karşılanmışlardır. Aynı günün akşam saatlerinde Kelkit takımının otobüsünün arızalandığı bilgisi Kelkit yöneticileri tarafından Hopaspor kulüp yöneticilerimiz aranarak destek talebinde bulunulmuştur. Artvin Hopa spor kulüp yönetimi olarak gece geç saatlerine kadar Kelkit yöneticileri ile ilgilenilmiştir. Artvin Hopaspor kulüp başkanımız Sayın Mubin Çakmak konudan haberdar olunca bizzat Kelkit takımı ve yönetiminin konakladığı otele giderek Kelkit yöneticileri ile görüşüp her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağını destek olacağını bire bir görüşerek kendilerine izah etmiştir. Maç günü Pazar günü olmasına rağmen Hopaspor yönetim kurulu üyeleri sanayi kapalı olmasına rağmen elektrikçi ayarlayarak Kelkit takımının arızası giderilmesi konusunda seferber olunmuştur. Kelkit takım otobüsü arızalı olduğu için maç başlamasına birkaç saat kala Hopaspor yönetim kurulu Kelkit takımının maçın oynanacağı stada intikali için özel otobüs ayarlayarak Kelkit takımı saatinde stada gelmiştir. Maç saatine 40 dakika kala Sayın Kelkit belediye başkanı ve Sayın Kelkit spor kulüp başkanı ve yöneticileri Hopa şehir stadında kulüp başkanımız ve yöneticilerimiz tarafından karşılanarak protokolde ağırlanmışlardır. Maç normal seyrinde başlamış devam etmiş ve saha içinde taşkınlık olmadan sona ermiştir.
Maçın son dakikalarında karşı tribünde seyirciler arasında yaşanan sözlü birkaç söylemden dolayı maç sonu Hopa emniyet teşkilatımız rakip takım seyircilerinin Stadı’ndan tahliyesini sağlarken arbede yaşanmıştır. Rakip takım seyircilerinden birkaç kendini bilmez kişiler tarafından Hopa seyirci gruplarına ağıza alınmayacak ithamlar ortamı daha fazla germiştir. Maç sonu Hopaspor yönetimi olarak Sayın Kaymakamımız, Sayın İl Emniyet Müdürümüzle birlikte Kelkit takımını Stadı’ndan alarak konakladıkları otele gidip hep birlikte yemek yiyerek temin etmiş olduğumuz otobüs ile Kelkit takımını yöneticileri güvenli bir şekilde uğurlanmıştır.
Birkaç kendini bilmez kişi veya kişilerce çıkarılmak istenen olaylar her iki takım taraftar ve yönetimini etkilemeyecektir. Her ne sebepten olursa olsun Artvin Hopa spor yönetimi olarak üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Her iki taraftar gruplarından olan art niyetli kişileri her iki kulüp ortaya çıkararak gerekli cezalar verileceği konusunda şüphemiz yoktur.

2017-2018 Sezonunda parolamız olan fair-play, dostluk kardeşlik ilkemize yakışmayan davranışların iki kulüpten kaynaklanmadığını belirterek Sayın Kelkit Spor kulüp başkanı ve Yönetim kurulu, Sayın Kelkit Belediye Başkanı ve takımı ile her daim dost kalacağımızı belirtmek isteriz.

Paylaştıkça çoğalan tek şey sevgidir. Artvin Hopa spor yönetim kurulu olarak sevgimizi paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm kulüplerimiz sporu çirkinleştirmeye çalışan kendini bilmezleri tespit edip gerekli cezaları vereceklerdir”.