AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN BİR ÇINARINI DAHA KAYBETTİ

ARTVİN BİR ÇINARINI DAHA KAYBETTİ

ARTVİN BİR ÇINARINI DAHA KAYBETTİ

1

Artvin’de uzun yıllar Oruçlu (Orcuk) Köyü Muhtarlığı yapan Mustafa Çelik, vefat etti.

ARTVİN-Artvin’in de her geçen gün önemli bir değerini kaybediyor. İlimizin önemli çınarlarından biri olan Oruçlu Köyü eski muhtarlarından Mustafa Çelik, tedavi gördüğü Artvin Devlet Hastanesi’nde yaşama veda etti.

Artvin Merkez’in efsane muhtarlarından Mustafa Çelik, uzunca bir süredir akciğer kanseri ile mücadele ediyordu. Gördüğü tedavilere rağmen ilerlemiş yaşı bu hastalık ile daha fazla mücadele etmesine müsaade etmeyen Mustafa Çelik, 2 Ekim 2016 Pazar günü sabah 10.00 sıralarında Artvin Devlet Hastanesi’nde vefat etti. Vefat haberi sevenlerini üzerken, efsane muhtarları Mustafa Çelik’in 15 yıl hizmet ettiği köylüleri Oruçlu Köylüleri unutmadılar. Mustafa Çelik’in ölüm haberini takipçilerine sosyal medya aracılığıyla duyuran Oruçlu Köyü Gençlik Derneği, duyulan üzüntüyü de dile getirdiler. Dernek yaptığı açıklamada; “ Uzun zamandır tedavi gören Mustafa Çelik’i Kaybettik. Eski ve bilhassa yeni Oruçlu Köyümüzün kurulması ve inşasında büyük emeği geçen 3 dönem ve 15 yıl muhtarlık hizmetinde bulunan köyümüzün ileri gelen büyüğümüz Mustafa Çelik’i kaybetmiş bulunmaktayız.

Cenazesi 3 Ekim 2016 Pazartesi günü öğle namazı Artvin’de kılındıktan sonra çok sevdiği hizmet ettiği köyümüzde defnedildi. Değerli büyüğümüze Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır versin diyoruz. Taziye Hayati Çelik: 0532 555 02 75. Köyümüze yapmış olduğun Hizmetlerinden dolayı müteşekkiriz. Seni Unutmayacağız. “ifadelerini kullanarak duyulan üzüntüyü dile getirdiler.

Mustafa Çelik, Oruçlu Köyü’nün Efsane Muhtarlarındaydı

Artvin Merkez Oruçlu Köyü’nde 3 dönem arka arkaya muhtarlık yapan ve Deriner Barajı ve HES inşaatı nedeniyle sular altında kalan köyün yeniden kurulmasında büyük emekleri bulunan Mustafa Çelik, Oruçlu Köyü’nün yeniden kurulmasının mimarlarından biri olarak biliniyordu. Evli ve Ali, Hayati ve Şenay Çelik’in babası olan Mustafa Çelik, görev yaptığı dönemde köyüne yaptığı hizmetler, Artvin bürokrasisi ve siyasileri ile kurduğu iyi ilişkiler ve çalışkanlığı ile tanınıyordu. Yaptığı büyük hizmetlerin ardından ilerleyen yaşı nedeniyle muhtarlığı bırakan Mustafa Çelik’in ölümü ilimizde ‘Bir Çınar Daha Devrildi’ şeklinde yorumlandı. Vefat haberi ile üzüntüye neden olan Mustafa Çelik’in cenazesi 03 Ekim 2016 Pazartesi günü Artvin Merkez Camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra yıllarca emek verdiği ve yeniden kurulmasında büyük pay sahibi olduğu Oruçlu Köyü’nde aile kabristanlığına defin edildi.

HAYATİ AKBAŞ