AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN BELEDİYESİ’NDEN KAR MESAİSİ

ARTVİN BELEDİYESİ’NDEN KAR MESAİSİ

ARTVİN BELEDİYESİ’NDEN KAR MESAİSİ

 

Artvin Belediye ekipleri yoğun kar yağışıyla birlikte İl merkezinde ki tüm ana ve ara caddelerde kar temizleme, buzlanmayı önlemek için yoğun mesai yapıyor.

ARTVİN-Artvin Belediye ekipleri yoğun kar yağışıyla birlikte İl merkezinde ki tüm ana ve ara caddelerde kar temizleme, buzlanmayı önlemek için yoğun mesai yapıyor.

Karla mücadele çalışması kapsamında 1 greyder, 2 JSB, 3 kepçe, 1 solüsyon aracı, 1 tuzlama aracı, 2 adet kamyon ile saha amirliği ve temizlik işleri personeli görev yapıyor. Artvin Belediyesi’ne ait kar timleri sayesinde vatandaşlar ev, iş yeri ve eğitim kurumlarına rahatlıkla ulaşabiliyor.

Çalışmalar hakkında açıklama yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, il merkezindeki tüm ana ve ara arterlerde yol açma, tuzlama ve solüsyon çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Kocatepe, “Metrolojinin uyarıları doğrultusunda önlemlerimizi almıştık. Ana karteller de ve ara sokaklarda kar temizleme, tuzlama ve solüsyon çalışmalarıyla kar yağışının olumsuz etkileri giderdik. Kafkasör ve kayak merkezi yol açma çalışmalarımız devam ediyor.  Şehir merkezinde yaklaşık 20 santim, Kafkasör bölgesinde de 1 metre, Mersivan ve kayak merkezinde ise 1,5 metre e civarın da kar var. Şehir merkezinde ki çalışmalarımızı büyük ölçüde tamamladık. Şimdi de kepçe ve greyderlerimiz Mersivan ve Kayak merkezinin yol açma çalışmalarını gerçekleştiriyor” diye konuştu.

HAYATİ AKBAŞ