AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ OKUL KANTİNLERİNİ DENETLEDİ

ARTVİN BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ OKUL KANTİNLERİNİ DENETLEDİ

ARTVİN BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ OKUL KANTİNLERİNİ DENETLEDİ

 

Artvin Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin sağlığını korumak ve işletmelerin daha düzenli çalışmasını sağlamak amacıyla il merkezinde bulunan ilk ve orta öğretim kurumlarının kantinlerini denetledi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin sağlığını korumak ve işletmelerin daha düzenli çalışmasını sağlamak amacıyla il merkezinde bulunan ilk ve orta öğretim kurumlarının kantinlerini denetledi.

Öğrencilerin eğitim ve öğretim gördükleri okullarda daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda alış veriş yapması için okul kantinlerini sürekli denetlediklerini belirten Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, ” Eğitim mekanlarının daha sağlıklı hale getirilmesi için üstümüze düşen ne varsa yapıyoruz. Zabıta ekiplerimiz öğrencilerimizin gıda alıp tükettiği okul kantinlerini sürekli denetim altında tutuyor. Gerektiğinde işletmecileri uyarıyor, okul müdürlerine bilgi veriyoruz. Öğrencilerimizin sağlıklı gıdalar tüketmesi için üstümüze düşen görevleri eksiksiz yapmaya çalışıyoruz. Sade okullarımızda değil, il merkezinde Fırınlar, Pastahaneler, Kahvehane ve oteller gibi halkın sağlının doğrudan etkileyen tüm mekânlarda denetimimiz sürekli yapılmaktadır.” dedi.

Zabıta Müdürü Emrullah Özkaya ise, “2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nın açılması ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda okul kantinlerinde satışı yasaklanan gazlı, aromalı ve kolalı içecekler ile kızartma ve cips türü ürünlerle ilgili Artvin merkeze bağlı ilk ve ortaöğretim okullarının kantinlerinde denetimlerde bulunuyoruz. Bunun yanında hijyen, ruhsat, yangın tüpü gibi genel tertip düzenini kontrol ediyoruz. Ayrıca kantininler de yapmış olduğumuz denetimlerde özellikle çabuk bozulabilen ve açıkta satılan gıda ürünleri ile sağlık bilgisi konusunda okul kantini işletmecilerine uyarılarda bulunup iş yeri açma ruhsatlarını da kontrol ettik. Denetimlerimiz eğitim sezonu boyunca devam edecek” diye konuştu.