AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN BELEDİYESİ ENGELSİZ BELEDİYE (İYİbu) FİNALİNDE

ARTVİN BELEDİYESİ ENGELSİZ BELEDİYE (İYİbu) FİNALİNDE

ARTVİN BELEDİYESİ ENGELSİZ BELEDİYE (İYİbu) FİNALİNDE

 

Artvin Belediyesi Engelsiz Belediye (İYİbu) projesiyle küçük ölçekli belediye kategorisinde eTR final ödüllerinde yarışacak.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyesi Engelsiz Belediye (İYİbu) projesiyle küçük ölçekli belediye kategorisinde eTR final ödüllerinde yarışacak.

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından, Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda düzenlenen “14. e Türkiye (eTR) Ödülleri” Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini bulacak.

Artvin Belediyesinin sunduğu “İYİbu Engelsiz Belediye” projesiyle, Selçuk Belediyesinin –  Yerinde Belediyecilik projesi finalde jüri tarafından değerlendirilerek ödül alacak.

Artvin Belediyesi, Engelliler ve yaşlıların hayatını kolaylaştırmak, belediye hizmetlerini herkes için ulaşılabilir hale getirmek ve bilgi teknolojilerini etkin kullanmak amacıyla oluşturulan projede, iletişim araçları kullanılarak çağrı merkezindeki işaret dili bilen uzmanlarımıza canlı (görüntülü) olarak bağlantı sağlanmaktadır.

Vatandaşlar Belediye ile ilgili tüm sorularını online görüntülü sorarak, destek alabilmekte ve çözüm gerçekleşmektedir. Eğer telefon kullanmalarına mani olacak vb. bir engelleri var ise veya işaret dili bilmiyor iseler, bulundukları konuma mobil belediye ekiplerimiz 7/24 anında ulaşabilmektedir. Mobil uygulamadan, 444 7 008 numaraya atılan kısa mesajla veya araçlarda, duraklarda, şehrin çoğu noktasındaki kioks vb. yerlerdeki kare kodların okutulması halinde görüntülü işaret dili hizmeti devreye girmekte, ya da Belediye sistemine kayıtlı adres veya konumlarına anında ulaşılmaktadır. Dijital haritaların, mobil ve akıllı teknolojilerin kullanıldığı sistemlerle, ekiplere online aktarılan iş durumu ve bilgisi, hızlı çözüm sonrasında da raporlama ile vatandaşa geri dönüş yapılmaktadır.

Artvin Belediyesi, İYİBU uygulamasıyla vatandaşların soru, görüş, öneri ve sorunları teknolojinin sağladığı tüm imkânları kullanarak ilgili birimleriyle anında paylaşarak ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyor.