AnasayfaArtvin'den HaberlerArtvin-Ardahan Yolu İçin Kış Tedbiri

Artvin-Ardahan Yolu İçin Kış Tedbiri

Artvin-Ardahan Yolu İçin Kış Tedbiri

1-1

 

ARDAHAN-ARDANUÇ KARAYOLU 6 AY TRAFİĞE KAPATILDI

ARTVİN-Artvin’in ve Ardahan’ın kış şartları Artvin-Ardahan yolunun tedbir amaçlı olarak 6 ay boyunca kapatıldı. Yapımı devam eden yolun kış şartlarında bir olumsuzluğa neden olmaması adına 7 ay süreyle kapatıldığı öğrenildi.

Karayolları 183. Şube Şefliğinden yapılan açıklamada, yapımına devam edilen karayolunun herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması amacıyla her kış mevsiminde olduğu gibi bu kış da trafiğe kapatıldığı ifade edildi.

Artvin-Ardahan Karayolu’nun 2017 Nisan ayına kadar trafiğe kapalı kalacağı belirtilen açıklamada, “Ardahan-Ardanuç Karayolu’nun Artvin sınırı tarafı henüz bitirilememiş. Bu nedenle kışın açılmaması uygun görülmüştür. “bilgisine yer verildi.

Karayolu, Ardahan kent merkezine bağlı Bağdeşen köyü mevkiinden itibaren levha ve yola dökülen malzeme ile araç geçişlerine kapatıldı.

Vatandaşlar ise yolun açık tutulmasını istediklerini belirterek, “Bu yol bizim için çok önemli. Hem Artvin’in Ardanuç ilçesine bağlantı kuruyoruz hem de Bilbilan yaylasına geçiş sağlıyoruz. Bir an önce yolun bitirilmesi ve her mevsim hizmete girmesini istiyoruz. Artvin-Ardahan güzergâhı Ardanuç bağlantı yolundan daha kısa sürede sağlanabiliyor. Bu yolun biran önce tamamlanması her iki ilin menfaatine olacaktır. Bizler vatandaşlar olarak bu karayolunun inşaatının artık tamamlanması ve her zaman kullanılabilecek yol haline getirilmesini talep ediyoruz.” dediler.

HAYATİ AKBAŞ

1-2