AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN AÖF’DEN TANITIM ÇALIŞMASI

ARTVİN AÖF’DEN TANITIM ÇALIŞMASI

ARTVİN AÖF’DEN TANITIM ÇALIŞMASI

 

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi tanıtım faaliyetlerine devam ediyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-“Yaşam Boyu Öğrenme”  kapsamında il genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Artvin Bürosu, Yöneticisi Süleyman Şentürk konuyla ilgili olarak Artvin basınına açıklama yaptı.

Şentürk yaptığı açıklamada; “İktisat, İşletme ve Açık öğretim Fakültesi olarak ülke genelinde Yaşam boyu öğrenme misyonuyla Tanıtım Faaliyetleri kapsamında eğitim seferberliğini başlattık. Bu kapsamda AÖF Artvin Bürosu olarak il genelinde pek çok kurumla, Artvin Çoruh Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle görüşmelerimizi yaptık. 2017 yılı Nisan ayı itibariyle merkeze bağlı ortaöğretim okullarında son sınıf öğrencilerimize yönelik ÖSYS Yeni Kayıt ve Sınavsız İkinci Üniversite tanıtım sunumlarımızı gerçekleştirdik. Bundan sonraki aylarda ilçelerimizde bulunan ortaöğretim okullarımıza ulaşarak gerek afiş gerekse broşürlerimizle üniversiteye yerleşecek öğrencilerimize katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Ayrıca yine mayıs ayı içerisinde Artvin Çoruh Üniversitesin de stant açarak tanıtım faaliyetlerimizi gerçekleştireceğiz.” dedi.

Bu bağlamda çalışmalarını sürdüren Şentürk ;  “2017 yılı Temmuz ayında YGS ve LYS sınavlarına girip başarılı olan öğrencilerimize tavsiyem şudur: Almış olduğunuz puan Anadolu Üniversitesi İktisat, İşletme ve Açık öğretim Fakültesi programları için yeterli değilse ve bu program sınavsız ikinci üniversite programları arasında yer alıyorsa istemediğiniz örgün bir program da olsa tercihinizi yapın. İlgili örgün programa yerleştirilip kaydınızı yaptırdığınız takdirde tüm öğrenciler aşağıdaki koşullarda sınavsız ikinci üniversiteyle istemiş olduğunuz programa kayıtlarını yaptırabileceklerini ifade etti.

Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans ya da ön lisans bölüm/programında okuyan öğrencilerimize ise tavsiyem şudur: Belki şu anda çok iyi bir üniversitede okuyorsunuz. Peki, gerçekten bu bölümde okumak mıydı hayaliniz? Ya da bir mesleğe sahip oldunuz sonunda; ama neden bununla yetinesiniz ki? Hayatında her şey yolunda olsa da, başka meslekler, başka meraklar, başka hayallere sahip olmak isteyebilirsiniz. İşte, Anadolu Üniversitesi sizlere tüm bunları gerçekleştirme fırsatı sunuyor. Üstelik şartsız ve sınavsızdır.

Şimdi, Anadolu Üniversitesi İkinci Üniversite Programları ile kariyerinde yükselme, merak ettiğin bölümde okuma ve hayallerini gerçekleştirme şansı sizin elinizde. Eğer sizin de hayalleriniz bir diplomaya sığmıyorsa, İkinci Üniversite Programları sizi bekliyor! Bu düşüncelerle üniversitede okuyan öğrencilerimize ya da okumak için gayret gösteren tüm öğrenci adaylarına yaşam boyu başarılar  dilerim.” dedi.