AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN ALTERNATİFSİZ TURİZMİN BAŞKENTİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

ARTVİN ALTERNATİFSİZ TURİZMİN BAŞKENTİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

ARTVİN ALTERNATİFSİZ TURİZMİN BAŞKENTİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

 

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “ Türkiye’nin gerçekten alternatif turizminde alternatifsiz kenti Artvin’e yapılan yatırımlarla butik turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz ”dedi.

Hayati Akbaş                               

ARTVİN– Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “ Türkiye’nin gerçekten alternatif turizminde alternatifsiz kenti Artvin’e yapılan yatırımlarla butik turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz “dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, merkez köylerimizden Taşlıca Köyü Hatila Milli Parkında bulunan Türkiye’nin en büyük cam seyir terasını ve hemen yanında bulunan yapımı devam eden tesislerini gezdi.

Başkan Kocatepe, cam seyir terasına gelen ziyaretçilerin ihtiyaçların karşılama adına Milli Parklarca yapımına başlanılan ve kısa sürede tamamlanacak  tesisin bölgeye büyük katkı sunacağını söyledi.

Basın mensupları ve milli parklar görevlileri eşlik ettiği Başkan Kocatepe yaptığı açıklamada; “Burası Hatila Vadisinin başladığı, Türkiye’nin belki en güzel doğa parklarından bir tanesi” dedi.

‘Zorluğun sonunda ki güzellik her şeye değer’

Türkiye’nin en yüksek seyir terasına sahip bir yer olduğunu ifade eden Kocatepe konuşmasının devamında şunları söyledi: “Artvin’imizin Turizm konseptinde cazibe yerlerinden bir tanesi. Gecen yıl seyir terasımızı Milli parklar genel müdürlüğümüz yaptı, çok güzel oldu. Tabi seyredip gitmek yerine bu senede aynı genel müdürlüğümüz seyir terasımızın yanına kafeterya ve restoran gibi sosyal ihtiyaçları karşılamak amacıyla bir tesis yaptı. Henüz bitmiş değil ama inanıyorum ki bir yıl içerisinde yapılıp teslim edilir. Doğayı koruyarak bu güzellikleri insanlarla paylaşmak turizme kazandırmak bizimde ideallerimizden bir tanesi. Bu doğanın güzelliği bize Allah’ın bir lütfu. Çok büyük insanların çalışacağı  fabrikamız yok, ulaşım da zor ama ulaştıktan sonra insanlar buraya geldikten sonra o yolun çilesine değdiğini görecekler. Hatila Vadisi’nin bu güzel seyir terasını da turizme inşallah bu niyetlerle bu amaçlarla kazandırmış olacağız.”

Alternatif Turizminde Alternatifsiz Kenti Artvin

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe konuşmasının son bölümünde ise yeni sürprizler olabileceğinin sinyalini verdi. Kocatepe, “Tabi bunun üzerine bir çok şey yapıla bilir, zıpline kurula bilir, bungee jumping yapılabilir. Yani 300- 400 metre yükseklikten atlana bilir. Daha çok yolun başındayız. Türkiye’nin gerçekten alternatif turizminde alternatifsiz kenti Artvin’e seyir terası ve bu tesis yakıştı emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Herkesi bu güzellikleri bizimle paylaşmaya davet ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.