AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİLİ TENİS SPORCUSU ZEYNEP SÖNMEZ BAŞKAN HEKİMOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

ARHAVİLİ TENİS SPORCUSU ZEYNEP SÖNMEZ BAŞKAN HEKİMOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

ARHAVİLİ TENİS SPORCUSU ZEYNEP SÖNMEZ BAŞKAN HEKİMOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

 

15 YAŞINDAKİ ZEYNEP SÖNMEZ TENİS SPORUNDA GELECEK VADEDİYOR

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Arhavili tenis oyuncusu Zeynep sönmez Başkan Hekimoğlu’nu ziyaret etti.  Ailesi ile birlikte başkan Hekimoğlu’na konuk olan Sönmez, tenis sporunda gösterdiği başarılar ve yeteneği ile dikkat çekiyor.

6 yaşında tenis sporuna başladığını söyleyen Zeynep Sönmez tenis sporunu severek yaptığını ve hedefinin dünya çapında tanınan başarılı sporcular arasında yer almak olduğunu belirtti. 15 Yaşında olan Sönmez şimdiden elde ettiği başarılarla dikkat çekiyor.  Halen Koza Wos Tenis Akademisi’nde tenis sporuna devam eden genç sporcunun  yakın tarihe katılacağı turnuvalar şöyle;    ITF (Uluslar Arası Tenis Federasyonu) Juniors Grade 2 Mısır Turnuvası,   ardından Grade 2 ITF Junior İsrail Turnuvası ve ekim ayı sonunda ise  Grade A Japonya Turnuvası.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu genç tenisçi Zeynep Sönmez ve ailesini Arhavi Gösteri Merkezinde ağırlarken kendisini ve ona bu sporu yapmada  destek olan ailesini tebrik ederek teşekkür etti. Başkan Hekimoğlu, Zeynep’in daha da  başarılı olması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek ilçe olarak kendisiyle gurur duyduklarını söyledi.

Hekimoğlu ayrıca Arhavi’de gençlerin tenis gibi gelecek vadeden bir spora başlamaları ve bu yolda ilerleyebilmeleri için  gerekli alt yapının oluşturulduğunu ifade ederek, Zeynep gibi birçok başarılı sporcuların ilçemizden çıkacağına inandığını söyledi.  Ziyaretleri için Zeynep ve ailesine teşekkür eden Başkan Hekimoğlu, genç sporcuya tenis hayatında üstün başarılar diledi ve kendisine günün anısına serender maketi hediye etti.