AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ’DE PARK’TA KESİLEN AĞAÇ’A TEPKİ YAĞDI

ARHAVİ’DE PARK’TA KESİLEN AĞAÇ’A TEPKİ YAĞDI

ARHAVİ’DE PARK’TA KESİLEN AĞAÇ’A TEPKİ YAĞDI

 

Arhavi Belediyesine ait Boğaziçi mahallesindeki çocuk oyun ve dinlenme parkında bulunan çınar ağacı geçtiğimiz günlerde gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kesilerek kamu malına zarar verildi

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Arhavi Belediyesine ait Boğaziçi mahallesindeki çocuk oyun ve dinlenme parkında bulunan çınar ağacı geçtiğimiz günlerde gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kesilerek kamu malına zarar verildi.  Zarar aynı zamanda yıllardır koruma ve bakıma alınan çınarın kesilmesi ile çevrenin güzelliği ve dokusunu da bozmuş oldu.

Konu ile ilgili inceleme başlatan Arhavi Belediyesi kanunsuz ve gizli bir şekilde gerçekleştirilen bu eylem nedeniyle sorumluların tespit edilip gerekli yasal müeyyidelerin gerçekleştirileceğini belirtti. Arhavi belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu, “bu sorumsuzluğu yapan ve tamamen farklı amaç güdülerek gerçekleştirilen eylemden her kim sorumlu ise gerekli cezayı alacağını ve bu kesilen ağacın yerine sorumlulara 2 – 3 misli ağacın diktirileceğinden kimsenin şüphesi olmasın” Dedi.

Hiçbir neden olmaksızın keyfi bir hareketle kesilen Çınar ağacı ile ilgili olarak, özellikle park çevresindeki mahalle halkı büyük tepki gösterdi. Özellikle bu bölgede ikamet eden aileler ve çocuklar ile Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu ve Arhavi Anadolu Lisesi öğrencilerinin sık sık kullandığı bu parkta yapılan ağaç kıyımına bölge halkı sessiz kalmadı.  Vatandaşlar, “günün belli saatlerinde çocuklarımızı getirdiğimiz ve bir ağacın gölgesinde oturup sohbet ettiğimiz bu yerde, yapılan ağaç kıyımı kabul edilemez. Yetkililerden sorumluların bulunması ve gerekli cezaların uygulanmasını talep ediyoruz” denildi..

Arhavi Belediyesi’ne bağlı ekipler gerekli incelemeler yapıldıktan sonra konunun adli bir vaka olduğunu ve gerekli suç ve ceza sisteminin uygulanacağını ifade ettiler.