AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ’DE ORGANİK BEBEK KURSİYERLERİNİN BAŞARISI

ARHAVİ’DE ORGANİK BEBEK KURSİYERLERİNİN BAŞARISI

ARHAVİ’DE ORGANİK BEBEK KURSİYERLERİNİN BAŞARISI

Arhavi’de anti bakteriyel iplerle kanserojen madde içermeyen oyuncaklar üretmeye başlayan kursiyerler yaptıkları oyuncakları satmaya başladılar.

ARHAVİ-Arhavi Halk Eğitim Merkezinde İŞKUR bünyesinde açılan organik oyuncak örücülük kursuna katılan 14 kursiyer, anti bakteriyel iplerle kanserojen madde içermeyen oyuncaklar üretmeye başladı. Boş zamanlarını değerlendirmek için kursa katılan kadınlar yaptıkları oyuncakları İstanbul Çocuk ve Anne Fuarına satarak gelir elde etme imkanı da buldular.

Arhavi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Organik Oyuncak üretici kursumuzda 14 kursiyerimiz var, anti bakteriyel iplerle kanserojen madde içermeyen çizgi filim karakterli oyuncaklar üretiyorlar, kursiyerlerimiz İstanbul Anne ve çocuk fuarına 50 adet ürün siparişini tamamlayarak gönderdiler, ilçe kaymakamlığımıza tanıtımlarda kullanmak üzere 50 adet Artvin bebekleri siparişleri alan kursiyerlerimiz aile bütçelerine de katkı sağlıyorlar”. dedi.

Kurs öğreticisi Özlem Akkaş, verdikleri eğitimle kadınların her türlü oyuncağı yapabildiklerini söyledi. Oyuncaklarda kullanılan iplerde herhangi katkı maddesi bulunmadığına dikkati çeken Akkaş, “Oyuncaklarımız tamamen doğaldır. İçlerinde elyaf kullanılıyor. Kursiyerler yaptıkları ürünleri kendileri satıyor. Bu sayede hem çocuklar sağlıklı oyuncaklarla oynuyor hem de aile bütçelerine katkı sağlıyorlar” şeklinde açıklamalarda bulundu. Akkaş ayrıca, organik oyuncaklara her kesimden talep olduğunu kaydetti.

HAYATİ AKBAŞ