a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ’DE 3. HALK BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARHAVİ’DE 3. HALK BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARHAVİ’DE 3. HALK BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın öncülüğünde 3. Halk Buluşması gerçekleşti

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın, İçişleri Bakanlığı’nın Genelgesi doğrultusunda, mahallelerde doğrudan vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini dinlemek amacıyla başlattığı “Halk Buluşması ”nın 3.sü Musazade Mahallesi Özgül Apartmanı lokalinde gerçekleştirildi.

“Halk Buluşması’na, Kaymakamı Şeref Aydın’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Musa Engin, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Gezgin, İlçe Müftü V. Ali Gülmaz, Tapu Müdürü Orhan Ergün, Sosyal Yardımlaşma ve Day. Vakfı Müdürü İnci Köseoğlu, İlçe Yazı İşleri Müdürü Gülşah Vela, ,Mal Müdürü Elif Çepni, Vergi Dairesi Müdür V. Alper Gündoğdu, Milli Eğitim Müdür V. Cavit Kerestacı, Orman İşletme Müdürü Özgür Aktaş, Toplum Sağlığı Merkezi Sor. Dr. Çağlar Erkan ve vatandaşlar katıldı.

Halkın talepleri ve mahallenin sorunları konusunda istişarelerin yapıldığı toplantıda ilgili kurum müdürleri de mahalle muhtarı ve vatandaşların talep ve sorularına cevap verip yapılması gereken işler konusunda gerekli notlar aldılar. Kaymakamımız amacın vatandaşların, istek, öneri ve şikâyetlerini alıp, değerlendirmek ve halkın şahsi veya idari birimlere müracaatlarını beklemeden, doğrudan temas kurmak ve toplumun tüm kesimlerine daha geniş bir şekilde ulaşmak, kurum amirleri ve toplumun farklı kesimlerini buluşturmak olduğunu belirtti.

Yapılan buluşmada, vatandaşların istek, öneri ve şikâyetlerinin ardından ilgili müdürlüklerle görüş alışverişinde bulunularak vatandaşların sorunları dinlendi.

Kaymakam Aydın, mahalle halkına ve ev sahipliği yapan Özgül Apartmanı Yönetimine teşekkür etti. “Vatandaşların sorunlarını doğrudan dinlemek ve çözüme kavuşturmak için halk buluşmaları devam edecektir.” dedi.