AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ KAYMAKAMI ŞEREF AYDIN’DAN AÇIKLAMA

ARHAVİ KAYMAKAMI ŞEREF AYDIN’DAN AÇIKLAMA

ARHAVİ KAYMAKAMI ŞEREF AYDIN’DAN AÇIKLAMA

kaymakam-seref-aydin

Arhavi’de meydana gelen heyelan ile ilgili Kaymakam Şeref Aydın açıklama yaptı.

ARHAVİ-Arhavi’de son günlerde yaşanan yağmurun etkisi nedeniyle heyelan olayları yaşanmıştı. Konuyla ilgili Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın bir açıklama yaparak bilgilendirme yaptı.

Kaymakam Şeref Aydın tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

*04.11.2016 tarihinde İlçemiz Kireçlik Köyünde heyelan meydana gelmiş olup herhangi bir yaralanma yada can kaybı yaşanmamıştır. Sonrasında bölgede yağan sağanak yağışların etkisiyle büyük bir toprak kütlesi vadi boyunca kayarak Kavak ve Kireçlik köylerindeki tarım arazilerini etkilemiştir.

*16.11.2016 tarihinde Dere yatağından akan killi malzeme Kavak Köyündeki bazı evleri ve tarım arazilerini etkilemiş olup Özel İdare ekiplerimizce ilk anda gerekli müdahalelerde bulunulmuştur.

 *17.11.2016 tarihinde Artvin Valimiz Sayın Ömer Doğanay bölgede incelemelerde bulunmuş olup konu ile ilgili gerekli çalışmaların yapılması hususunda ilgili birimlere talimatlarda bulunmuştur.

Şu aşamada yapılan çalışmalar Kaymakamlığımızca koordine edilmekte olup AFAD, Özel İdare ve DSİ 26. Bölge Müdürlüğü ekipleri marifetiyle yürütülmektedir. Hâlihazırda risk oluşturan herhangi bir durum, köylerde ulaşım ve iletişim sorunu bulunmamaktadır.

Ciddi risk taşımamakla birlikte tedbir amaçlı olarak Kireçlik Köyünde 2, Kavak Köyünde 8 konut için geçici tahliye kararı verilmiştir.

Kaymakamlığımız, Kireçlik ve Kavak Köylerinde yaşayan vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlama ve mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda gerekli çalışmaları hassasiyetle sürdürmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

HAYATİ AKBAŞ