AnasayfaArtvin'den HaberlerAKALIN DİŞ HEKİMLERİNİ ZİYARET ETTİ

AKALIN DİŞ HEKİMLERİNİ ZİYARET ETTİ

AKALIN DİŞ HEKİMLERİNİ ZİYARET ETTİ

1-1

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İrfan Akalın Diş Hekimliği Gününde Ağız ve Diş Sağılığı Merkezi’ni ziyaret etti.

ARTVİN-Diş Hekimleri Günü sebebiyle, Artvin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ne bir ziyaret gerçekleştiren Genel Sekreterimiz Op. Dr. İrfan Akalın, diş hekimlerinin gününü kutladı.

Ziyaretinde Akalın’ a İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. Serkan Özcan eşlik etti. Poliklinikleri ziyaret ederek  çalışan tüm personelin gününü kutlayan Genel Sekreter Akalın herkese karanfil hediye edip, çalışmalarında başarılar diledi. Diş Hekimleri ve hastane personeli de ziyaretlerinden dolayı Akalın’ a teşekkürlerini iletti.

Genel Sekreter Akalın yaptığı açıklamada; “Diş hekimleri ağız ve diş sağlığının yaşamda ki önemini topluma daha iyi yansıtmak amacıyla bilimsel diş hekimliğinin ülkemizde başlangıcı kabul edilen 22 Kasımı içine alan hafta “Ağız Diş Sağlığı Haftası” 22 Kasım günü ise “Diş Hekimliği Günü” olarak kabul edilmektedir. Bütün insanlığın yaşamında öncelikli önemli olan sağlığı ve sağlık halinin devamıdır. Sağlık halinin devamı yaşam kalitemizde belirleyici bir unsurdur. Ağız ve diş sağlığını bozan faktörler bireyin vücut sağlığını da doğrudan etkilemektedir. Diş çürüğü ve diş eti hastalıkları ülkemizde yaygınlık ve şiddeti en yüksek olan hastalıkların başında gelmektedir. Dünyada yılda 36 milyon insanın ölümüne yol açtığı bildirilen diyabet, kalp damar hastalıkları, üst solunum yolu hastalıkları ve kanser gibi bulaşıcı olmayan kronik hastalıkların meydana gelme nedenleri diş çürüğü, diş eti ve ağız hastalıkları ile aynıdır.” dedi.

Ayrıca Akalın Yeni Mahalle mevkiinde kurulacak olan içerisinde Aile Sağlığı Merkezi, 112 İstasyonu, Toplum Sağlığı Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Ağız ve Diş Sağılığı Merkezi bulunduran kompleksin inşaatının 2017 yılı içerisinde başlatılacağının da müjdesini verdi.

HAYATİ AKBAŞ

 

1-2 1-3 1-4 1-5 1-6