AnasayfaArtvin'den HaberlerAKALIN DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜNÜ KUTLADI

AKALIN DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜNÜ KUTLADI

AKALIN DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜNÜ KUTLADI

akalin

 

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İrfan Akalın Diş Hekimleri Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.

ARTVİN-Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İrfan Akalın Diş Hekimleri Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Genel Sekreter Op. Dr. İrfan Akalın Diş Hekimleri Günü olması vesilesiyle yayımladığı mesajda;  “Sağlık “Kişinin ruhsal ve bedensel yönden tam bir iyilik hali içinde olmasıdır” şeklinde tanımlanır. Özellikle her yaştan kişinin yaşadığı ağız diş ve dişeti rahatsızlıkları birçok hastalığın belirtisi olabilir. Kişide mevcut olan diş ve dişeti hastalıkları sindirim sistemi solunum sistemi hatalıklarına, kalp kapak hastalıklarına neden olabilir. Bu yüzden ağız ve diş sağlığı bakımı, bireylere çok küçük yaşlarda aile ve toplumsal çevrede verilir.

Sağlıklı bir ağız ve diş dişetine sahip mutlu bireyler olarak yaşamamızda, toplumda ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşturulmasında özveri ile çalışan tüm diş hekimlerimizin Diş Hekimleri Günü” nü kutlar, saygılar sunarım” ifadelerine yer verdi.

‘Sağlık Ağızdan Başlar’

Koruyucu diş tedavilerinin yanı sıra özel şartlar ve yardımcı sağlık personeli gerektiren protez, ortodonti, ağız-diş-çene hastalıkları ile ilgili cerrahi uygulamaları ikinci ve üçüncü basamak sağlık kurumlarında yapılmaktadır. Bu yardımcı sağlık personeli gerektiren hizmetler Genel Sekreterliğimize bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Devlet Hastaneleri bünyesinde yer alan ağız ve diş sağlığı polikliniklerinde ikinci basamak ağız diş sağlığı hizmetleri sunulmaktadır.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz tarafından Evde Sağlık Hizmeti ile ağız ve diş sağlığı hizmet ihtiyacı olan bireylere, evlerinde ve aile ortamında etkin, verimli ve insan merkezli sağlık hizmeti sunulmakta ve tedavi birimlerimizin hizmet kalitesinin arttırılması çalışmalarına devam etmekteyiz.

HAYATİ AKBAŞ