AnasayfaArtvin'den HaberlerADANA’DAKİ YANGIN FACİASI İLİMİZDE DE ÜZÜNTÜ YARATTI

ADANA’DAKİ YANGIN FACİASI İLİMİZDE DE ÜZÜNTÜ YARATTI

ADANA’DAKİ YANGIN FACİASI İLİMİZDE DE ÜZÜNTÜ YARATTI

arhavi-kaymakami-seref-aydin

 

ARTVİN-Adana’nın Aladağ ilçesi Sinanpaşa mahallesinde bulunan ve çevre köylerde oturan ailelerin ortaokul ve lise dengi okullarda öğrenim gören çocuklarının kaldığı yurtta akşam saatlerinde yangın çıktı.

Yangın kısa sürede büyüdü. Alevler bir anda binayı sararken içeride bulunan çocuklar korku içerisinde camlardan atladı. Ekipler söndürme çalışmalarını sürdürürken, yaralanan çocuklar Adana’daki çeşitli hastanelere kaldırıldığı belirtildi. Adana İtfaiye Daire Başkanı Fatih Durukan, Aladağ ilçesindeki ahşap olan kız öğrenci yurdunda çıkan yangında 11 çocuk ile 1 görevlinin yaşamını yitirdiğini belirtti. 22 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Konuyla ilgili olarak aralarında yurt müdürünün de olduğu 6 kişi, 30 Kasım sabahı gözaltına alındığı öğrenildi.

Tüm Türkiye’de yangı bulan bu facia ardından ilimizin duyarlı kaymakam ve belediye başkanlarını da derinden üzdü.

Artvin Belediye Başkanı Kocatepe “Üzgünüz”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe üzüntüsünü şu ifadelerle açıkladı: “Adana Aladağ ‘da çıkan yangında hayatını kaybeden yavrularımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum”.

Arhavi Kaymakamı da Taziye mesajı yayınladı

Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın bu elim olayın yaşanmasının ardından taziye mesajı yayımladı.

Aydın yayımladığı mesajda; “Adana’nın Aladağ İlçesinde, orta öğrenim gören kız öğrencilerin kaldığı bir yurtta meydana gelen yangın faciasında 11 öğrenci ve 1 bakıcının yaşamını yitirdiğini, 22 öğrencinin ise yaralandığını çok derin bir üzüntüyle öğrendik. Bu elim olayda yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, başta vefat edenlerin yakınları olmak üzere tüm Milletimize başsağlığı dileriz” dedi.

Arhavi Belediye Başkanı Hekimoğlu “Başımız sağ olsun”

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğu, “milletçe başımız sağ olsun” dedi. Hekimoğlu üzüntüsünü şu ifadelerle belirtti:

“29 Kasım 2016 Salı günü Adana ili Aladağ ilçesinde ortaöğretim öğrencilerinin kaldığı kız yurdunda meydana gelen yangın sonucu gencecik çocuklarımız hayatlarını kaybetmiştir. Bu elim olay tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de büyük üzüntü yaratmıştır. Yangında hayatını kaybeden yavrularımıza ve görevli personele Allahtan rahmet, geride kalan ailelerine ve yakınlarına baş sağılığı diliyor yaralılara da acil şifalar temenni ediyorum.”

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan Başsağlığı diledi

Hopa Kaymakam Mehmet Ali Özkan da, Adana Aladağ’ da Çıkan Yangında Hayatını Kaybeden Öğrencilerimize Başsağlığı diledi.

Özkan yaptığı açıklamada; “Adana Aladağ’ da öğrenci yurdunda çıkan yangında hayatını kaybeden masum yavrularımıza Allah’ tan rahmet, aile ve yakınlarına sabırlar dilerim. Çok acı üzgünüz” dedi.

HAYATİ AKBAŞ

arhavi-belediye-baskani-coskun-hekimoglubaskan-mehmet-kocatepekaymakam-ozkan