a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerAÇÜ SATRANÇ TOPLULUĞU TARAFINDAN “ZEKİ HAMLELER-7” SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

AÇÜ SATRANÇ TOPLULUĞU TARAFINDAN “ZEKİ HAMLELER-7” SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

AÇÜ SATRANÇ TOPLULUĞU TARAFINDAN “ZEKİ HAMLELER-7” SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

1-1

Artvin Çoruh Üniversitesi Satranç Topluluğu tarafından 26-27 Kasım 2016 tarihlerinde “Zeki Hamleler-7” Satranç Turnuvası düzenlendi.

ARTVİN-Artvin Çoruh Üniversitesi Satranç Topluluğu tarafından 26-27 Kasım 2016 tarihlerinde “Zeki Hamleler-7” Satranç Turnuvası düzenlendi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Şehir Yerleşkesinde gerçekleştirilen ve Erkeklerde 23 sporcu, Bayanlarda 15 sporcu olmak üzere toplam 38 sporcunun katıldığı turnuvada, Satranç İl Temsilcisi Saffet Çakmak ve Satranç Topluluğu Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Turan Aksakal hakem olarak görev aldı.

Turnuvanın ilk gününde 4 tur, ikinci gününde 3 tur şeklinde yapılan maçlarda süre her bir oyuncu için 45 dakika olarak verildi. Turnuva sonunda dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

Erkekler Kategorisi Sıralaması

Sıralama Adı Soyadı Fakülte-Bölüm
1 İbrahim Sami Turan Sağlık Bilimleri Fakültesi-Beslenme ve Diyetetik
2 Cihat Asma Eğitim Fakültesi-Sınıf Öğretmenliği
3 Salih Kamar Eğitim Fakültesi -Fen Bilgisi Öğretmenliği

Bayanlar Kategorisi Sıralaması

Sıralama Adı Soyadı Fakülte-Bölüm
1 Gülcan Şahin Artvin MYO – İlk ve Acil Yardım İÖ.
2 Kübra Çelik Eğitim Fakültesi- İlköğretim Matematik Öğrt.
3 Nesime Eroğlu Artvin MYO – İlk ve Acil Yardım İÖ.

Satranç Topluluğunun faaliyetleri hakkında bilgiler aktaran topluluk başkanı Salih Kamar, “Topluluğumuz Üniversitemizde kurulan ilk öğrenci topluluğudur. Topluluğumuza isteyen tüm öğrenci arkadaşlarımız üye olabilmektedir. Şu an aktif üye sayımız 72’dir. Üniversitemiz bünyesinde satranç turnuvaları düzenlemekte, Artvin il merkezinde ilkokul, ortaokul ve liseleri de ziyaret ederek bu okullarda da satranç sporunun yaygınlaşması için çalışmalar yürütmekteyiz. Ayrıca Satranç İl Temsilciliği ile işbirliği halindeyiz. Temsilcilik tarafından düzenlenen hakem ve antrenör kurslarına arkadaşlarımızı yönlendirmekteyiz. Şunu da ifade etmek isteriz ki; bu tür faaliyetlerde yanımızda olarak bizlere desteklerini esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Duman olmak üzere, Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Kaya Erdem’e, Satranç İl Temsilciliğine ve topluluğumuzun kurucu akademik danışmanı Öğr. Gör. Turan Aksakal’a müteşekkiriz” dedi.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4 1-5