AnasayfaArtvin'den HaberlerAÇÜ’LÜ ÖĞRENCİLER KÖY OKULUNU ONARDI

AÇÜ’LÜ ÖĞRENCİLER KÖY OKULUNU ONARDI

AÇÜ’LÜ ÖĞRENCİLER KÖY OKULUNU ONARDI

1-3

Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencileri Yusufeli ilçesine bağlı Pamukçular 70. Yıl İlkokulunu onararak okulun ihtiyaçlarını giderdiler.

ARTVİN-Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünde 2016-2017 güz yarıyılında yürütülmekte olan “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında proje danışmanlığını Yrd. Doç. Dr. Sibel Açışlı’nın yaptığı öğrenci grubu Yusufeli ilçesine bağlı Pamukçular 70. Yıl İlkokulunu onararak ihtiyaçlarını giderdiler.

Yrd. Doç. Dr. Sibel Açışlı konuya ilişkin yaptığı açıklamada;“Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında her yıl bir okulumuzu yeniliyoruz. 4 yıllık süre içerisinde ilk yıl Tütüncüler Köyü İlkokulunda, ikinci yıl Şavşat ilçesi Pınarlı İlkokulu’nda, üçüncü yıl Yusufeli ilçesi Tekkale Köyü Ortaokulu’nda bu yılda Yusufeli ilçesi Pamukçular 70. Yıl İlkokulunda yenileme çalışmaları yaptık. Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)’ın okul onarım ve toplumsal hizmet projesi(İMECE) kapsamında Yusufeli İlçesi Pamukçular 70. Yıl İlkokulunun tüm sınıflarının iç boyası, okulun dış boyası ile kapıların boyası yapıldı, tüm pencerelere perde asıldı, tüm sınıflara 2’şer adet pano asıldı, anasınıfının zemini laminant parke ile döşendi, her sınıfa yeni kitaplıklar konuldu, yeni askılıklar monte edildi, okulun bahçesinde bulunan çeşme fayansla kaplandı, sınıflardaki tüm sıralar zımparalanıp verniklendi ayrıca okula bir adet profesyonel satranç masası hediye edildi. Öğrencilerimiz tüm bu çalışmaların yanı sıra kendilerinin hazırladıkları ders materyalleriyle de sınıfları desteklemişlerdir. Ayrıca Oltu ilçesi Yasin Haşimoğlu İlkokulu ’da kardeş okul olarak Pamukçular 70. Yıl İlkokuluöğrencilerine çantalar içerisinde kırtasiye malzemeleri hediye ederek çalışmamıza katkı sağladılar. Öğrencilerimizeve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Açışlı açıklamasını “Bu ders kapsamında gönüllü olarak çalışmaya katılan tüm öğrencilerime teşekkür ediyorum. Köy okullarına yaptıkları bu çalışmaların önümüzdeki yıllarda devam edecek. Bizlere destek olan herkese çok teşekkür ediyorum”diyerek sonlandırdı.

HAYATİ AKBAŞ

1-4 1-5 1-6 1-7 1-8 1-9 1-10 1-11