a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den Haberler9. ARHAVİ GRASSROOTS ŞENLİĞİ 5. ETABI YAPILDI

9. ARHAVİ GRASSROOTS ŞENLİĞİ 5. ETABI YAPILDI

9. ARHAVİ GRASSROOTS ŞENLİĞİ 5. ETABI YAPILDI

 

Hayati Akbaş

ARHAVİ-İlçe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Arhavi spor Kulübü ile birlikte organize edilen ve Arhavi Belediyesi’nin sponsor olduğu Arhavi Grassroots (Herkes İçin Futbol) Şenliği Arhavi İlçe Stadı’nda gerçekleştirildi.

Bu yıl 9.su yapılan şenliğin 5.etabı ilkokul 2.sınıf kız ve erkek öğrencilerine yönelik düzenlendi. Etkinliğe İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Yapılan bu proje ile öğrenciler futbol oynayarak eğlendikleri gibi izleyenlere de keyifli dakikalar yaşattılar. Gelenekselleşerek bu yıl 9.sunun düzenlendiği HİF Şenliği ile amacımız minik sporculara sporu sevdirmek, yeteneklerini ortaya çıkarmak, mutlu etmek ve eğlendirmektir olduğunu belirten Başkan Hekimoğlu, şenliğin yapılmasında büyük emeği olan ve şenliğin koordinatörlüğünü üstlenen Beden Eğitimi Öğretmeni Fikret Kadıoğlu’na da teşekkürlerini iletti.

Düzenlenen HİF Şenliği ile miniklere sporu sevdirmek, yeteneklerini ortaya çıkarmak, mutlu etmek ve eğlendirmek olduğunu belirten Beden Eğitimi Öğretmeni Fikret Kadıoğlu amacımız çocuklarımızı önce mutlu etmek, eğlendirmek, onları baskı altında kalmadan özgürce futbol oynamalarına kendi yeteneklerini sergilemelerine yardımcı olmak dedi.. Düzenlenen etkinlik, şenliğe katılan öğrencilere ilçe protokol üyeleri tarafından verilen sertifikalar verilmesi ve çift kale maçlarla şenlik coşkuyla devam etti.

Düzenlenen etkinlik, şenliğe katılan öğrencilere ilçe protokol üyeleri tarafından verilen sertifikalarla son buldu.