AnasayfaArtvin'den Haberler67. GELENEKSEL YUSUFELİ KARAKUCAK GÜREŞLERİ SONA ERDİ

67. GELENEKSEL YUSUFELİ KARAKUCAK GÜREŞLERİ SONA ERDİ

67. GELENEKSEL YUSUFELİ KARAKUCAK GÜREŞLERİ SONA ERDİ

1-5

Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün organizesiyle gerçekleştirilen Yusufeli 67.Geleneksel Karakucak Güreşleri yapılan final maçlarıyla tamamlandı.

YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün organizesiyle gerçekleştirilen Yusufeli 67.Geleneksel Karakucak Güreşleri yapılan final maçlarıyla tamamlandı.

Başpehlivanlık kemerinin sahibini bulduğu Yusufeli 67. Geleneksek Karakucak Güreşlerine Gençler ve Büyükler Kategorisi Güreşlerine Gürcistan, Iran ve Azerbaycan’ın yanı sıra komşu il ve ilçelerden toplamda 72 sporcu katıldı. Kıyasıya mücadelenin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sporcusu Ferhat Binici başpehlivanlık kemerinin sahibi oldu.

Yusufeli Karakucak Güreş Sahasında yapılan 67. Geleneksel Karakucak Güreşlerine AK Parti Artvin milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, Erzurum Vali Yardımcıları, Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci, Yusufeli Belediye Başkan vekili Aydın Şahin, Yusufeli Belediyesi meclis üyeleri, kurum amirleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Güreş Ağası Yakup Şeker Oldu

Yusufeli 67. Geleneksek Karakucak Güreşlerinde bu yıl güreş ağalığını açık artırmada 25 bin TL ile Ak Şeker İnşaatın sahibi Yakup Şeker kazandı ve yeni güreş ağası oldu.

HAYATİ AKBAŞ

 

1-1 1-2 1-3 1-41-6 1-7 1-8 1-9