AnasayfaArtvin'den Haberler42. ‘TRABZON SANATÇILARI GELENEKSEL PLASTİK SANATLAR’ SERGİSİ AÇILDI

42. ‘TRABZON SANATÇILARI GELENEKSEL PLASTİK SANATLAR’ SERGİSİ AÇILDI

42. ‘TRABZON SANATÇILARI GELENEKSEL PLASTİK SANATLAR’ SERGİSİ AÇILDI

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anısına Düzenlenen 42. ‘Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar’ Sergisinin Açılışı Yapıldı

TRABZON-Güzel Sanatlar Galerisinde düzenlenen  “ 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anısına”  84 sanatçının bir araya gelerek hazırladıkları eserlerden oluşan 42.“ Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi’nin” açılışı Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve eşi Şengül Yavuz Hanımefendinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Açılışa, sanatçıların yanında çok sayıda sanatsever de katıldı. Her yıl geleneksel olarak açılan sergiye bu yılda 84 sanatçımız 84 eseriyle katıldı.

Sergi açılışında bir konuşma yapan Vali Yücel Yavuz, anlamlı bir etkinlikte bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “ Trabzon’a sanat şehrini, kimliğini ve markasını yakıştıran bu organizasyonun 42. Yılını tebrik ediyorum. Metre karesine en fazla sançtı düşen bir kentimizde böylesine anlamlı bir sergiyi kazandırdıkları için emeği geçenleri kutluyor, teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Vali Yavuz Güzel sanatlar Galerisi jüri üyelerine teşekkür belgelerini takdim etti. Açılışın ardından davetlilerle sergiyi gezen Vali Yavuz ve eşi Şengül Yavuz Hanımefendi, eserleri tek tek inceleyerek eser sahiplerini tebrik etti.

HAYATİ AKBAŞ