AnasayfaArtvin'den Haberler10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ ARHAVİ’DE KUTLANDI

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ ARHAVİ’DE KUTLANDI

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ ARHAVİ’DE KUTLANDI

ARTVİN FAAL GAZETECİLER DERNEĞİ ÇALIŞANLARI ARHAVİ BELEDİYESİ’NİN DAVETLİSİYDİ

ARHAVİ- 0 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de kutlandı. Bu yıl ilçemizde kutlanan Çalışan Gazeteciler Günü için Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Ardından günün anlam ve önemine uygun olarak Artvin ve ilçelerinde aktif gazetecilik mesleği ile uğraşan gazetecilerle bir araya gelen Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, basın ve yayın onuruna verdiği yemekle Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Programda Başkan Hekimoğlu’nun yanı sıra Başkan Yardımcıları H. Tahsin Kurdoğlu ile Nail Köseoğlu, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı İsmet Başar ve derneğe üye olan gazeteciler de hazır bulundu.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, bu anlamlı günlerinde yanlarında yer almak ve gazeteciler gününü kutlamak amacı ile gazetecilerle öğle yemeği programında, Arhavi Seyir Cafe-Restaurant’ta bir araya geldi. Aktif olarak çalışan gazetecilerle bir araya gelinen yemekte Başkan Hekimoğlu, gazetecilerle sohbet etti. Gazetecilik mesleği ve onun getirdiği zorluklara değinen Başkan Hekimoğlu, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını gazetecilerin dürüst bir şekilde icra ederek anlamlı bir görevi yerine getirdiklerini ifade etti. Birçok imkânsızlık ve zorluklar içerisinde mesleğini icra etmeye çalışan çok değerli gazetecilerin senede bir gün değil her gün hatırlanması ve değer verilmesi gerektiğine inandığını söyleyen Başkan Hekimoğlu, aynı zamanda ilçede yapılan çalışmalar ve gelişmeler hakkında da bilgiler verdi. Sözü devralan Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı İsmet Başar ise, gazetecilik mesleğini yürüten ve bu anlamda gece gündüz çalışan tüm gazetecilerin gününü kutlayarak, bu yılki ayağının Arhavi’de gerçekleşmesine vesile olan Arhavi Belediyesi’ne, Başkan Coşkun Hekimoğlu’na teşekkür etti. Başkan Hekimoğlu’nun gazeteciler onuruna vermiş olduğu davetten ötürü onur duyduklarını belirten katılımcılar ise, bu jestin kendilerini ayrıca mutlu ettiğini belirttiler.

Seyir Cafe-Restaurant’taki programın ardından Başkan Hekimoğlu ve gazeteciler belediye binasına gelerek Arhavi Belediyesi tarafından yaptırılan 15 Temmuz Demokrasi Köşesi ile ilgili yaşananlar hakkında bilgiler verdi. Gazeteciler Günü dolayısıyla Başkan Hekimoğlu ile röportajlar yapıldı. Program boyunca sıcak sohbet ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunan konuklar, beraber yenen yemek ve çekinilen fotoğrafların ardından çalışan gazeteciler adına düzenlenen program son bulmuş oldu.

HAYATİ AKBAŞ