AnasayfaArtvin'den Haberler“YUSUFELİ’DE İNSANLAR VE MEKÂNLAR” KONULU FOTOGRAF SERGİSİ DÜZENLENDİ.

“YUSUFELİ’DE İNSANLAR VE MEKÂNLAR” KONULU FOTOGRAF SERGİSİ DÜZENLENDİ.

“YUSUFELİ’DE İNSANLAR VE MEKÂNLAR” KONULU FOTOGRAF SERGİSİ DÜZENLENDİ.

 

Yusufeli Belediyesi 68. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşleri Festivali kapsamında “Bilal Top’un Objektifinden Yusufeli’nde İnsanlar ve Mekânlar” konulu fotoğraf sergisi düzenledi.

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi 68. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşleri Festivali kapsamında “Bilal Top’un Objektifinden Yusufeli’nde İnsanlar ve Mekânlar” konulu fotoğraf sergisi düzenledi.

Yusufeli Belediyesi tarafından organize edilen Karakucak Güreşleri Festivali etkinlikleri ilk günü “Bilal Top’un Objektifinden Yusufeli’nde İnsanlar ve Mekânlar” konulu fotoğraf sergisiyle başladı. Sergi, uzun yıllar Yusufeli’nde öğretmenlik yapan ve Yusufeli Fotoğrafçılık kulübü başkanı Bilal Top’un fotoğraflarından oluşuyor. İlçenin güzelliklerinin kayıt altında alındığı serginin açılışını yapan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “ Bu yıl 68. düzenlendiğimiz Karakucak Güreşlerinin ilk etkinliği olan Bilal Top Hocamın fotoğrafladığı ‘Yusufeli’nde İnsanlar ve Mekânlar’ konulu fotoğraf sergisindeyiz. Bilal hocam, kimi zaman bir kelebeğin kimi zaman bir dağın hikâyesini anlattığı fotoğraflarla ilçemiz adına büyük bir değerdir. Hocama, ilçemize ve bugünkü sergimize katkısından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu yılki etkinliklerimiz kapsamında bu akşam düzenlenecek olan Türkiye’de Darbeler ve Demokrasi Mücadelesi konulu panelimiz katılımcıların programları dolayısıyla ileri bir tarihe ertelenmiştir. Etkinliklerimiz 14 Ekim Cumartesi günü sabah minik ve yıldızlar kategorisi güreşleri, yine cumartesi akşamı Âşıklar Dinletisiyle devam edecek.  15 Ekim Pazar günü sabah gençler ve büyükler kategorisiyle güreşleri ve En İyi Bal Yarışması’yla sona erecek. Festivalimizin ilçemiz için hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşerilerimizi festivalimize davet ediyorum.“ dedi. Yusufeli ve köylerindeki yaşamdan kesintilerin yer aldığı, toplam 31 fotoğrafın bulunduğu sergi ilçe halkı tarafından büyük beğeni topladı.

Yusufeli’nde İnsanlar ve Mekânlar konulu fotoğraf sergisi festival boyunca Yusufeli Belediyesi Kültürevi’den gezilebilecek.