AnasayfaArtvin'den HaberlerYUSUFELİ YİNE “KANONUN MERKEZİ BİZİZ” DEDİ

YUSUFELİ YİNE “KANONUN MERKEZİ BİZİZ” DEDİ

YUSUFELİ YİNE “KANONUN MERKEZİ BİZİZ” DEDİ

 

Türkiye Kano Federasyonu 2018 yılı Akarsu Kano faaliyet programında yer alan “Akarsu Slalom Aday Milli Takım ve TOHM Seçme Yarışları” 10 Şubat 2018 tarihinde Ardeşen / Rize’de yapıldı.

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Türkiye Kano Federasyonu 2018 yılı Akarsu Kano faaliyet programında yer alan “Akarsu Slalom Aday Milli Takım ve TOHM Seçme Yarışları”  Ardeşen / Rize’de yapıldı.

Büyükler, Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde K1 ve C1 tekne sınıflarında yapılan yarışlarda; Rize, Trabzon, Artvin, Ankara ve Tunceli illerinden katılan 9 kulübün toplam 50 sporcusu madalya mücadelesi verdi. Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ve Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Kulübünden toplamda 18 sporcunun katıldığı yarışlara antrenörler Emre Yılmaz ve Yusuf Emre Ertek görev aldı. Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde 23 kız, 30’u erkek olmak üzere 53 altyapı sporcusu bulunuyor.

Oldukça çekişmeli mücadelelere sahne olan yarışlarda; Büyük Erkek C1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü sporcuları Murat Çiftçi birinci, Sergen Ümit Demirci ikinci, Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Kulübünden Atakan Alkan üçüncü oldu.

Büyük Bayan K1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Gamze Polat birinci, Zigana Doğa Sporları Spor Kulübü’nden Buse Beyazoğlu ikinci, Ruba Doğa ve Su Sporları Sedanur Çavuşoğlu üçüncü oldu.

Yıldız Erkek K1 kategorisinde; ferdi olarak yarışan Bahadır Karaduman birinci, Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Kamil Kaçar, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Enes Tokgöz üçüncü oldu.

Genç Erkek C1 kategorisinde; Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü’nden Dursun Can Karaduman birinci, ÇAYKUR Spor Kulübü’nden Ceyhun Hapeloülu ikinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Melih Can Akduman üçüncü oldu.

Yıldız Erkek C1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Kerem Ali Erkan birinci, Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden ikinci Muhammet Usta ikinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Furkan Polat oldu.

Büyük Erkek K1 kategorisinde; Yusufeli Turizm. Doğa ve Su Sporları Kulübü’nden Yusuf Emir Ertek birinci, Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü’nden Hasan Berk Toprak ikinci, Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Tarık Tuğcu üçüncü oldu.

Genç Erkek K1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Mustafa Arda Acar birinci, ferdi olarak yarışan Okan Çelik ikinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Mustafa Aksu üçüncü oldu.

Rize’deki Akarsu Slalom Aday Milli Takım ve TOHM Seçme Yarışları’nda Yusufelili sporcuları yalnız bırakmayan Başkan Aytekin, “ Sporcularımız bizim yarınlarımız, onlara bu anlamda her zaman desteğimiz sürecektir. Bugün ki seçme yarışlarına katılan tüm sporcuları ve antrenörleri tebrik ediyor,  başarılarının devamını diliyorum. Yusufeli olarak bu yılda kano sporunun merkezi olmaya adayız.” dedi.

Büyük Erkek K1 ve C1 kategorisinde dereceye giren sporculara madalyalarını Türkiye Kano Federasyonu yönetim kurulu üyesi Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin takdim etti.