AnasayfaArtvin'den HaberlerYUSUFELİ YENİ YERLEŞİM YERİ SU İHALESİ YAPILDI

YUSUFELİ YENİ YERLEŞİM YERİ SU İHALESİ YAPILDI

YUSUFELİ YENİ YERLEŞİM YERİ SU İHALESİ YAPILDI

Alt yapı çalışmaları devam ederken Yusufeli yeni yerleşim yerinin içme suyu ihalesi DSİ 26. Bölge Müdürlüğünce yapıldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Alt yapı çalışmaları devam ederken Yusufeli yeni yerleşim yerinin içme suyu ihalesi DSİ 26. Bölge Müdürlüğünce yapıldı.

DSİ 26. Bölge Müdürlüğünce yapılan Yusufeli Yeni Yerleşim Yeri Su İhalesine ilişkin, İhale edilen isale hattının toplam uzunluğu 12 kilometre olup Tekkale Deresi’nden yeni yerleşim yerine kadar Bin 390 kotundan 887 kotuna kadar çelik boruyla iletimi sağlanacak. İsale hattını yanı sıra yeni yerleşim yeriyle Tekkale Yolu arasında bağlantı yolu da bu projenin içerisinde yer almakta. 2 Bin metreküplük bir adet su deposuyla şehir suyu depolanacak olup şehre gelecek isale hattı ise 250’lik çelik boru (Q250 mm çapında) olacak.

7 Adet istekli firmanın katıldığı Yeni Yerleşim Yeri İçme Suyu yapım işi 450 iş gününde bitirilmesi öngörülüyor. İhale, komisyon tarafından değerlendirme aşamasındadır. İhale komisyonu 10 iş günü içerisinde ihaleyi karara bağlayacak. Takip eden 10 iş günü içinde de itirazları değerlendirip kazanan firmayı açıklayacak ve sözleşme yapacak. Belediye Başkanı Aytekin, yaptığı açıklamada, “Yeni Yusufeli yapımı planlandığı şekilde devam etmekte olup yapılan bu ihale ilçemiz için çok önemlidir. Hemşerilerimizin, Tek Kalelilerin bahçe festival alanı olarak bildikleri yerden alınan su 12 km’lik hat sonunda 500 m’lik bir kot farkı oluşturuyor. Bu kot farkını içme ve kullanma suları için kurulan HES tribünü koyarak enerji üretmek istiyoruz. İsale hattının bizim bu talebimize uygun olarak ihale edilmesinden dolayı da yetkililere teşekkür ediyoruz. Şimdiden belediyemize yıllık 500 bin TL katma değer kazandıracak HES’in ve hiçbir maliyet getirmeden kendi cazibesiyle akacak olan su hattının hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Altyapı çalışmalarında yüzde 75’lik gerçekleşme sağlanmış olup yüklenici firmanın nisan ayında yer teslimi yapması bekleniyor.