AnasayfaArtvin'den HaberlerYUSUFELİ KAYMAKAMLIĞI KANSER TARAMA PROJESİ KABUL EDİLDİ.

YUSUFELİ KAYMAKAMLIĞI KANSER TARAMA PROJESİ KABUL EDİLDİ.

YUSUFELİ KAYMAKAMLIĞI KANSER TARAMA PROJESİ KABUL EDİLDİ.

 

Yusufeli Kaymakamlığı Proje Araştırma ve Koordinasyon Birimi tarafından hazırlanarak Japon Büyükelçiliğine sunulan “Yusufeli KETEM “ (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim) isimli proje kabul edildi.

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Yusufeli Kaymakamlığı Proje Araştırma ve Koordinasyon Birimi tarafından hazırlanarak Japon Büyükelçiliğine sunulan “Yusufeli KETEM “ (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim) isimli proje kabul edildi. Projenin kabul sözleşmesi, Ankara’da Japon Büyükelçiliğinde Yusufeli Kaymakamı Ahmet Altun ve Japon Büyükelçisi Hiroshi Oka tarafından imzalandı.

Proje Artvin ve bağlı ilçelerde bir ilk olma özelliğini taşıyor. Bu kapsamda mobil kanser tarama aracına yerleştirilecek ekipman yardımıyla Yusufeli merkez ve köylerinde erken teşhis için kanser taraması yapılacak. Proje kapsamında araç kaymakamlıkça sağlanacak olup araç içi cihazlar Japon Büyükelçiliğince verilen 81.322 $ lık hibe tutarından karşılanacak.

Proje imza törenine Kaymakam Ahmet Altun, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Nusret Yazıcı ve CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan da katıldılar..