AnasayfaArtvin'den HaberlerYUSUFELİ, GELENEKSEL DEREKAPI BOĞA GÜREŞİ FESTİVALİ BAŞLIYOR

YUSUFELİ, GELENEKSEL DEREKAPI BOĞA GÜREŞİ FESTİVALİ BAŞLIYOR

YUSUFELİ, GELENEKSEL DEREKAPI BOĞA GÜREŞİ FESTİVALİ BAŞLIYOR

Yusufeli Belediyesi, Geleneksel Derekapı Boğa Güreşi Festivali’nin 21 Nisan-19 Mayıs tarihleri arasında düzenleneceğini bildirdi.

 Hayati Akbaş

 YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi, Geleneksel Derekapı Boğa Güreşi Festivali’nin 21 Nisan-19 Mayıs tarihleri arasında düzenleneceğini bildirdi.

 

Yusufeli Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, ilçenin köklü geleneklerinden birisi olan festival kapsamında Akarsu Kano Slalom Türkiye Kupası 2. Etap Yarışları, Rafting Türkiye Şampiyonası ve boğa güreşlerinin yanı sıra çeşitli etkinliklerinin yapılacağı kaydedildi.

 

Festivalde, Akarsu Kano Slalom Türkiye Kupası 2. Etap Yarışları 21-22 Nisan, boğa güreşleri 22-23 Nisan, Rafting Türkiye Şampiyonası ise 28-29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olup konserler ve okullar arası yarışmalarla yaklaşık bir ay sürecek olan festival 19 Mayıs 2017 tarihinde ‘Okullar arası Artvin Türküleri Yarışması İl Finali’ ile sona erecek.

 

Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün organizesiyle yapılacak olan festivalde boğa güreşleri kapsamında yaklaşık 55 bin lira para ödülü dağıtılacağı belirtildi.