AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DORUK “İLİMİZDE SPORA BÜYÜK ÖNEM VE DEĞER VERECEĞİZ”

VALİ DORUK “İLİMİZDE SPORA BÜYÜK ÖNEM VE DEĞER VERECEĞİZ”

VALİ DORUK “İLİMİZDE SPORA BÜYÜK ÖNEM VE DEĞER VERECEĞİZ”

 

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Spor kulüpleri Federasyonu (ASKF) başkan ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

 Hayati Akbaş

ARTVİN– Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Spor kulüpleri Federasyonu (ASKF) başkan ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doruk, ASKF yönetim kurulu başkanı Başkan Sadettin Dağ beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Erdoğan Albayrak, Necmi Asuman, Turan Şentürk, Şükrü Melek, Y. Suat Sevinç, Cengiz Velimahmutoğlu, Turgut Topal, Erol Arslan, Berkan Keskin ve Hasan Alkan ile yaklaşık 40 dakika görüşme yaptı.

Başkan Dağ, Artvin’de ASKF‘nın kurulması ve Artvin’deki amatör sporun bugünlere nasıl geldiğini anlattı.

Artvin’de özellikle amatör sporun daha da ilerleyebilmesi Türk sporuna büyük katkıların sağlanması için sporun başında olan kişi, yönetici ve müdürler bazındaki sorumlu kişilere büyük görevler düştüğünü vurguladı.

Dağ, Artvin genelinde spora büyük önem verildiğini futbolda Artvin Hopaspor’un 3. ligde oluşu, Arhavispor’un Bal liginde mücadele ettiği, ayrıca Arhavi Belediye Sporun voleybolda Efeler liginde mücadele ettiğini, basketbolda da Artvin Belediyespor’ un da üst ligde bulunduğu söyledi.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk ise ASFK’nın Artvin’deki amatör sporun kalkınmasına katkı sunan önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.

Doruk “ Artvin’de göreve başladıktan sonra bugüne kadar gerek spor kulüplerimizle, gerekse yöneticilerimizle yaptığım görüşmeler ve aldığım bilgiler doğrultusunda Artvin genelinde spor büyük bir yer teşkil etmesine rağmen ekonomik boyutu ile zorlukların yaşandığı gerçeğini görüyoruz. Futbolda Artvin Hopaspor’un 3.ligde oluşu, Bal liginde Arhavispor’un mücadele etmesiyle futbol camiası coşkuyu sevinci türbinlere taşıması insanların birbirleriyle kaynaşması, birlik ve beraberliğini sağlanması açısından çok önemlidir. İnsan tribünde yanındaki kişinin kim olduğuna bakmıyor. Takımının başarısı için o coşkuyu yaşayabiliyor. Salonlara baktığımızda durum yine aynı. Bugün Artvin Belediyespor Basketbolda üst ligde olması, ilimiz için, Arhavi Belediyesporun voleyboldaki Efeler liginde oluşu ilçe için, bölgemiz için büyük bir kazançtır. Artvin’de tüm sporlara büyük önem ve maddi manevi destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.