AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY’DAN YAŞLI ÇİFTE ANLAMLI ZİYARET

VALİ DOĞANAY’DAN YAŞLI ÇİFTE ANLAMLI ZİYARET

VALİ DOĞANAY’DAN YAŞLI ÇİFTE ANLAMLI ZİYARET

1-1

Vali Doğanay, Trafik Kazasında Ailesinden 8 Yakınını Kaybeden Yaşlı Çifti Ziyaret Etti

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, farklı tarihlerde meydana gelen trafik kazalarında ailesinden 8 yakınını kaybeden Mustafa-Gülbeyez çiftini evinde ziyaret etti.

Artvin merkeze bağlı Dere mahallesindeki ahşap bir evde kirada oturan 78 yaşındaki gözü yaşlı çift, ülkemizde son yıllarda en çok kurban verdiğimiz trafik kazalarında ailesinden 8 yakını hayatını kaybetmenin acısını ilk günkü gibi yaşıyor.

Devletin Valisinin kendilerini ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyetini dile getiren 78 yaşındaki Mustafa Şahin,  ailesinin geçimini yıllarca çobanlık yaparak sağladığını ve çok mutlu bir hayatı olduğunu ancak meydana gelen trafik kazalarında 8 aile ferdini kurban verdiğini ve eşi ile birlikte çok büyük üzüntüler yaşadığını söyledi.

Trafik kazalarına ailesini kurban vermenin üzüntüsünü her an yaşadığını ve hayatlarının karardığını belirten Şahin,” Trafik kazaları kâbusumuz oldu. Eşim ve ben yıllarca büyük acılar çektik. Babamı, kardeşlerimi, oğlumu, kızımı, gelinlerimi ve torunlarım çeşitli tarihlerde meydana gelen trafik kazalarında hayatlarını kaybetti. Bende tam 3 kez trafik kazası yaşadım. Kardeşimin cenazesine giderken kaza yaptık. Tam bir yıl hastanede tedavi gördüm. Bu kazada 2 kişi öldü. 4 kişi de ağır yaralandı. Başka bir kazada ise araç uçuruma yuvarlandı. Ben araçtan atlayarak kurtuldum.” dedi.

-Kira borcunu ödeyebilmek için ineğini sattı-

Maddi durumu iyi olmadığını 65 yaşlılık maaşı ile eşiyle birlikte geçinmeye çalıştığını belirten Şahin,” Çobanlık yaparak merkeze bağlı Pırnallı köyünde yıllarca çobanlık yaparak ailemin geçimini sağlıyordum. Trafik kazasının ardından çobanlığı bırakmak durumunda kaldım. Vücudum çalışmama el vermedi. Bütün aile bireylerimi kaybettim. Allah kimseye böyle acılar vermesin. Yaklaşık 5 yıl önce Artvin’e tedavisi için yerleşmek zorunda kaldım. Eski bir evde kirada oturuyorum. 3 ayda yaklaşık 700 lira yaşlılık maaşı alıyorum. Evimin kirası 100 lira. Bir inek besliyordum. Evin kirasını bir müddet sonra ödemedim ve ineği satarak kira borcumu ödedim. Eşimde kalp hastası oldu. Ailece ruhsal bir çöküntü yaşadık” diye konuştu.

Eşi Gülbeyaz Şahin (78) ise, hayatı boyunca trafik kazalarından ailece çok büyük acılar yaşadıklarını belirterek, televizyonda bir trafik kazası haberi görünce sabaha kadar uyuyamadığını ve kurban verdiği ailesini hatırlattığını söyledi.

-Sürücüleri uyardı-

Anne Şahin, sürücülere geride gözü yaşlı anne, baba ve çocuklar bırakmamak için yavaş ve güvenli araç kullanmaları konusunda uyarılarda bulundu.

-Vali Doğanay, devlet olarak her zaman yanınızdayız-

Olaydan duyduğu üzüntüsünü dile getiren ve aileye “başsağlığı” dileklerinde bulunan Vali Doğanay, ekonomik durumu iyi olmayan ailenin devlet olarak her zaman yanlarında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi.

Vali Doğanay, mağdur aileye çeşitli gıda ve nakdi yardımda bulundu.

Ziyarette hazır bulunan Artvin İl Müftüsü Kemal Uçkun tarafından trafik kazasında hayatını kaybeden ailenin yakınları için Kur’an-ı Kerim okunarak, dualar edildi.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4 1-5 1-6