AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY, LİSELİ GENÇ ŞAİR YAZICI’YI KABUL ETTİ

VALİ DOĞANAY, LİSELİ GENÇ ŞAİR YAZICI’YI KABUL ETTİ

VALİ DOĞANAY, LİSELİ GENÇ ŞAİR YAZICI’YI KABUL ETTİ

1

Artvin Valisi Ömer Doğanay, liseli genç şair Fatih Yazıcı’yı makamında kabul etti.

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, liseli genç şair Fatih Yazıcı’yı makamında kabul etti. Ziyarette,  liseli şair Yazıcı, aşk, sevgi ve yaşam konusunun işlendiği “Yüreğimin Sesi”  isimli 84 sayfalık şiir kitabının yazım aşamaları hakkında Vali Doğanay’a bilgi verdi.

Merkez İskebe Anadolu Lisesinde okuyan son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki şair Fatih Yazıcı’nın, “Yüreğimin Sesi” adıyla çıkardığı şiir kitabında toplam 65 şiir yer alıyor.

İlkokul yıllarında kompozisyon yazdığını ve lise birinci sınıfta ise şiire ilgi duyarak yazmaya başladığını belirten Yazıcı, ilk kitabını geçtiğimiz Ekim ayında çıkarmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadığını söyledi.

İlk etapta 1000 adet bastırdığı kitabını çevresindeki kişilere elden satacağını söyleyen Yazıcı, bugüne kadar 100’den fazla şiir yazdığını ifade ederek,” Şiir ve kompozisyon yazmak benim hayatımda çok önemli yer tutuyor.  Son yıllarda yazdığım şiirlerimi bir kitapta toplamaya karar verdim. Kitabımı kendi imkanlarımla bastırdım.” diye konuştu.

Yazıcı,  en büyük idealinin ileride ünlü bir şair olmak istediğini de sözlerini ekledi.

Genç şairin kendisine hediye ettiği şiir kitabının birkaç sayfasını okuyan ve çok beğendiğini belirten Vali Doğanay ise başarısından dolayı liseli şair Yazıcı’yı tebrik ederek, ileride büyük bir şair olacağına inandığını söyledi.

Ziyarette,  İskebe Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Süner’de hazır bulundu.

HAYATİ AKBAŞ