AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY ENGELLİLER HAFTASI MESAJI YAYINLADI

VALİ DOĞANAY ENGELLİLER HAFTASI MESAJI YAYINLADI

VALİ DOĞANAY ENGELLİLER HAFTASI MESAJI YAYINLADI

ARTVİN VALİSİ ÖMER DOĞANAY’IN 10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

 Hayati Akbaş

 ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Doğanay mesajında şu ifadelere yer verdi:Engellilik, sadece engellilerin ve engelli ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal ve vicdani boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren önemli bir konudur.

Bir toplumun gelişmişlik düzeyi engellilere sunulan imkân ve hizmetlerin etkinlik ve kalitesinin yükseltilmesi ile doğru orantılıdır. Huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturmanın yolu, engelli vatandaşlarımızın da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür. Bunu sağlamak herkesin görev ve sorumluluğu dâhilindedir.

 

Engellilerin eğitim, sağlık, istihdam ve sosyal rehabilitasyon gibi yaşamsal hizmetlerden bütüncül bir şekilde yararlanmaları, temel haklarını tam ve etkin bir şekilde kullanabilmeleri, çağdaş toplum olmanın gereklerindendir. Devlet ve millet olarak her zaman onların yanında olmalı, engelleri aşmalarında en yakın destekçileri olmalıyız.

 

Bu hafta yapılan etkinliklerin, engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmasını temenni ederek, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum”.