AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY, ENGELLİ AİLESİNİ EVİNDE ZİYARET ETTİ

VALİ DOĞANAY, ENGELLİ AİLESİNİ EVİNDE ZİYARET ETTİ

VALİ DOĞANAY, ENGELLİ AİLESİNİ EVİNDE ZİYARET ETTİ

Artvin Valisi Ömer Doğanay,  bedensel engelli Mahmut Acar’ı evinde ziyaret etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay,  bedensel engelli Mahmut Acar’ı evinde ziyaret etti. Vali Doğanay beraberindeki eşi Esma Doğanay Hanımefendi ile 3 yaşında geçirdiği çocuk felcinden sonra yatalak hasta olan bedensel engelli Mahmut Acar’ın  (35),  ailesini Orta mahalledeki evinde ziyaret etti.

İlk kez kendilerini mülki idare amirinin kendilerini ziyaret ettiğini belirten ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren engelli Mahmut Acar’ın ablası Tuntul Bahar, “Annem ve babam yıllar önce vefat etti. Eşimde iki yıl önce emekli olduğu gün vefat etti. 4 çocuğum var. Kardeşim 3 yaşında iken çocuk felci geçirdi. Annem ve babam vefat ettikten sonra yaklaşık 12 yıldır engelli kardeşime ben bakıyorum.  Engelli kardeşime sağ olsun devletimiz bakım maaşı bağladı. Evimiz çok eski ve çatısı akıtıyor. Devlet büyüklerimizden yeni bir ev yapmalarını istiyorum. Hasta kardeşim için hijyen bir ev istiyorum. Sağlıksız bir evde yaşamak zorundayız. Pazarcılık yaparak engelli kardeşime ve çocuklarıma bakıyorum. Sayın Valimiz bizleri eşiyle birlikte ziyaret ederek onurlandırdı. Sorunlarımızı dinledi. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Yaşadığım onca sorunlara rağmen Allah’ıma şükürler olsun.” dedi.

Engelli Mahmut Acar ile bir süre yakından ilgilenerek samimi sohbet eden Vali Doğanay,  devlet olarak her zaman engelli ve ailelerinin yanlarında olduklarını söyledi.

Engelli Acar’a yeni bir ortopedik yatak ve çeşitli ihtiyaç yardımında bulunan Vali Doğanay, ailenin ev talebi konusunda bir çalışma başlatacağını da kaydetti.