AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY, BURSA ARTVİN VAKFI İLE BURSALI GAZETECİLERİ KABUL ETTİ

VALİ DOĞANAY, BURSA ARTVİN VAKFI İLE BURSALI GAZETECİLERİ KABUL ETTİ

VALİ DOĞANAY, BURSA ARTVİN VAKFI İLE BURSALI GAZETECİLERİ KABUL ETTİ

 

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Bursa Artvin Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri ile Bursa’da görev yapan yerel ve ulusal ajans temsilcilerini kabul etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN- Artvin Valisi Ömer Doğanay, Bursa Artvin Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri ile Bursa’da görev yapan yerel ve ulusal ajans temsilcilerini kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Doğanay, vakıf üyeleri ve basın mensupları ile tek tek tanışarak bir süre sohbet etti.

Kamuoyunun sesi olan basını çok önemsediğini belirten Doğanay, gazetecilere kentin sosyo-ekonomik yapısı, tarihi, kültürü, barajları ve doğal güzellikleri hakkında bilgi aktararak, Artvin’i yaşanabilir kent haline getirmek istediklerini vurguladı.

Bursa Artvin Vakfı Başkanı Osman Nuri Başaran ise, 1996 yılında kurulan derneklerinin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında Vali Doğanay’a bilgi verdi.

Vakıf üyeleri ve Bursa’da görev yapan basın mensuplarıyla birlikte memleketleri Artvin’e bir gezi düzenlediklerini belirten Başaran,” Doğal güzellikleriyle ünlü memleketimizi ziyaret ederek hem hasret gidermek hem de Bursa’da görev yapan basın mensuplarına serhat ilimizin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini gösterip tanıtımına katkı sunmak amacıyla bir gezi düzenledik.” dedi.

Marmara Bölgesindeki üniversitelerde eğitim gören öğrencilere burs verdiklerini belirten Başaran,” İhtiyaç sahibi insanlarımıza yardımlarda bulunuyoruz. Özellikle üniversitelerde okuyan hemşerilerimize burs veriyoruz. Hizmetlerimizi vakıfa ait hizmet binasında sürdürüyoruz. Vakfımızın kapısı tüm hemşerilerimize sonuna kadar açıktır.” dedi.

Ziyaret,  Başaran’ın Vali Doğanay’a Bursa iline özgü çeşitli hediyeler vermesinin ardından çekinilen toplu fotoğrafla sona erdi.