AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOGANAY 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

VALİ DOGANAY 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

VALİ DOGANAY 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

 

Artvin Valisi Ömer Doğanay 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Doğanay mesajında şu ifadelere yer verdi: “Birleşmiş Milletlerin öncülüğünde başlatılan ve ülkemizde de kutlanan Dünya Kadınlar Günü, kadın haklarının hatırlanması, sorunlarının çözülmesi ve yeni projelerin uygulamaya konulması noktasında önemli bir gündür.

Yaşamın başrolündeki kadınlarımız, annelik görevinin yanısıra toplumsal, siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda önemli görevler üstlenmektedirler. Hızlı değişimle birlikte toplumsal yaşamın her alanında var olan ve sunulan her türlü hizmete katkı sağlayan kadınlarımız, milletlerin öncü kesimidirler.

Demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesi ile birlikte, kadın hakları alanında da önemli mesafeler alınmıştır. Kadınlarımızın maruz kaldığı ve/veya yaşayabileceği şiddet olayları da hepimizi üzmekte ve toplumumuzu yaralamaktadır. Bu kapsamda başta bizler olmak üzere ilgili kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve bütün bireylere önemli sorumluluklar düşmektedir. Kadınlarımıza, devletimizin bütün kurum ve kuruluşlarıyla her daim yanlarında olduğumuzu özellikle belirtiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle özverinin, sevginin ve asaletin kaynağı olmuş kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutlarken, yürekleri sürekli sevgi dolu, merhamet dolu başta şehit ve gazi anneleri ile şehit ve gazi eşleri olmak üzere tüm kadınlarımıza saygılarımı sunuyorum”.